Sebastien Loeb, który wczoraj wywalczył piąty z rzędu tytuł rajdowego Mistrza Świata dostanie ponownie szansę przejechania się bolidem F1. Tym razem podczas oficjalnych testów Formuły 1 w Barcelonie, które odbędą się w połowie listopada. Francuz przed oficjalnym testami odbędzie tzw. shake down w Silverstone.
W ubiegłym roku Sebastien Loeb miał okazję poprowadzić bolid Renault podczas demonstracyjnego testu, a w sezonach 2005 i 2006 startował w 24-godzinnym wyścigu Le Mans, tak więc wyścigi torowe nie są mu obce.Red Bull sponsoruje fabryczny zespół Citroena w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata. Dla uczczenia rekordu wszechczasów Francuza Austriacki producent napojów energetycznych postanowił umożliwić Loebowi jazdę podczas oficjalnych testów F1.
„Jestem ogromnie zaszczycony prezentem Red Bulla, który ma uczcić mój piąty tytuł” powiedział Francuz. „Już miałem szansę testowania bolidu Formuły 1 w ubiegłym roku, ale w tym roku okoliczności będą trochę inne.”
„Będę musiał odnaleźć się pośród regularnych kierowców F1 podczas oficjalnych testów. Mam nadzieję, że nie zrobię z siebie głupka!”
„Chciałbym także uporządkować wszelkie spekulacje na temat ewentualnego przejścia do F1 w przyszłym roku; zdecydowanie będę jeździł Citroenem C4 WRC w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata.”
04.11.2008 00:04
0
Mam nadzeje ze ze Loeb nigdy nie przejdzie do formuly 1. Mam nadziejze ze nie podzili losu innych kierowców którzy przeszli do F1 po to tylko żeby przyjezdzac na koncu w najpopularniejszym seralu. Za to widział bym w WRC Kubice i Kaikonena
04.11.2008 00:51
0
Kubice napewno zobaczymy w WRC. Tyle razy się odgrażał WRC, że napewno z WRC nie zrezygnuje. Z jego umiejętnościami widać, że da sobie tam radę. Wyścigi torowe, a WRC to całkiem inna bajka, ale... :) Byłem ostatnio na Deutschland Rallye Championship i sami francuzi naokoło. Mam nadzieje, że kiedyś będą sami polacy kibicujący Kubicy na Evo :P
04.11.2008 01:54
0
Robert zdobędzie tytuł mistrza i pożegna się z F1, tak moja opinia.
04.11.2008 09:16
0
robert dobrze sobie radzi jako kierowca rajdowy... kilka lat temu startował jako 'zerówka' na rajdzie i jechał bardzo widowiskowo a czasy wcale nie były złe więc jakby tylko poćwiczyć to kto wie kto wie... a raikkonen to ma chyba wyścigi i rajdy we krwii... coś w tym jest że w rajdach zawsze się znajdzie jakiś utalentowany fin... jak to hołowczyc powiedział czym się różni zwykły kierowca rajdowy od rajdowego kierowcy finskiego... otóż dojeżdżając do szczytu wzgórza kierowca rajdowy spuszcza noge z gazu bo za wzniesieniem może być zakręt a finski kierowca rajdowy dodaje gazu ile wlezie bo za chopą może być prosta... ;)
04.11.2008 09:29
0
no i o to chodzi by Kubica szybko wygrał F1 i potem królował albo i nie w WRC!
04.11.2008 09:29
0
Loeb jest niesamowity i cos mi sie wydaje ze natrzaska tych tylow w WRC jeszcze, zwlaszcza ze nie ma kierowcow w stawce klasy Sainza, Colina McRae, Gronholma a sredni Hirvonen to nie konkurencja. Moze ktorys z mlodych dojrzeje wkoncu (D. Sordo czy Latvala). Sytuacja identyczna jak po 2000 roku w F1 z Schumacherem, z ta roznica ze Loeba wszyscy lubia ;) - super sympatyczny koles szanujacy konkurentow. Jesli chodzi o przejscie kierowcow F1 do WRC to nie jestem przekonany czy Raikonen by byl taki dobry. To zupelnie inna specyfiak sportu i w dobie takich silnych specjalizacji dyscyplin gdzie o sukcesie decyduja minimalne roznice kierowcy F1 moga miec problemy - przypominijcie sobie chociazby starty Hakkinena w rajdzie Szwecji - chyba skonczyl kolo 30 miejsca jadac WRC!!! ....porazka
04.11.2008 09:37
0
....chociaz zdarzaja sie kierowcy super wszechstronni o niesamowitym talencie jak chociazby Alain Prost, ktory swieci triumfy w rally crosie na lodzie (Trophee Andros). W sumie i O. Panis tez niezle daje sobie tam rade. I wierze ze do takich zalicza sie Kubica :))
04.11.2008 10:24
0
Zanim kubica zdąży przejśc przejść do WRC to ta seria dawno upadnie. Przecież Loeb ma chyba ze 35 lat. W takim wieku się kończy karierę a nie zaczyna, wiec spokojna wasza rozczochrana... :D
04.11.2008 14:18
0
Ten test leba zespołowi nic nie da... To jest tylko dla przyjemności francuza.. Przecież każdy kierowca f1 dostarczy inżynierom więcej informacji niż kierowca wrc... Co do Roberta w wrc to wcale mnie to nie cieszy... Ja wolę go oglądać w najbardziej elitarnym sporcie motorowym niż w rajdach... Bo F1 jest jak boks... Tam bardzo trudno wrócić. Podoba mi sie np podejście alonso który mówi że może pojeździć jeszcze z 10 lat bo f1 to jego pasja... A pasją roberta jest chyba po prostu rywalizacja sportowa a nie konkretnie sama f1. Szkoda.
04.11.2008 14:30
0
Loeba*
04.11.2008 18:14
0
Ja chcialbym wlasnie zeby Kubica zdobyl tytul F1 i najwyzej go obronil a pozniej smignal do rajdow. Nie mamy tam wlasciwie zadnego kierowcy, Chyba Kosciuszko cos moze zdzialac jedynie. Fajnie byloby zeby Kubek pojechal zerowka na Rajdzie Polski w przyszlym roku, chcialbym go zobaczyc.
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się