komentarze
 • 1. szachu1991
  • 2019-07-01 16:11:30
  • *.centertel.pl

  Super artykuł. Super są te wnioski po każdym gp.

 • 2. TomPo
  • 2019-07-01 16:20:46
  • *.dynamic.chello.pl

  Strata RK na prostych jest oczywista i swiadczy raczej o roznicy w bolidach a nie umiejetnosciach.
  Moze to wynikac z tego, ze RK jezdzi z wiekszym dociskiem po to, by w ogole jakos nad tym bolidem zapanowac w zakretach.
  Opcje sa wiec dwie, RK nie umie jezdzic bolidem i slizga sie na zakretach majac ustawiony maksymalny docisk (przez co jest wolniejszy na prostych).
  Opcja druga - te bolidy roznia sie od siebie i to znacznie.
  Z racji braku kasy, narodowosci oraz kto stoi za GR stawiam na to drugie.
  Byc moze RK jest wolniejszy od GR - nie przecze, ale jakos nie wierze, ze jest to taka roznica jak pomiedzy Maxem a Gasley-em, a na to wskazywyalyby czasy okrazen i wyniki koncowe.

  Mam nadzieje ze wezma Maxa do Merca i gdy ze sceny zejdzie Lewis i Seba, to bedziemy mieli piekne walki kolo w kolo o tytuly, jak w ostatnim wyscigu.

  Jedyne nad czym ubolewam (i to musi zostac rozwiazane) to to, ze wszyscy od miejsca 6 w dol sa dublowani - to nie ma sensu.

 • 3. Vendeur
  • 2019-07-01 17:37:39
  • *.dynamic.chello.pl

  Jak zwykle, świetny artykuł, doskonale przemyślany i świetnie wyważony. Trudno się nie zgodzić z czymkolwiek w nim zawartym.

 • 4. nolte_
  • 2019-07-01 20:57:09
  • *.217.16.143

  Witajcie po dłuższej przerwie. Coś dla poprawy humoru. Na vlogu powrotroberta.pl dostałem dozgonnego bana za pytanie: Za co dziś można dostać bana? Moje pytanie nie było przypadkowe, bo ten vlog kieruje się zasadami rodem z Korei Północnej. Pozdrawiam ubawion do maksimum.

 • 5. belzebub
  • 2019-07-01 21:10:58
  • *.jeleniagora.vectranet.pl

  "Wracając do piłek - czy osoba, która z Ligi Mistrzów EHF poszłaby do NBA, nawet Euroligi, a później wróciłaby i pokazałaby w treningach, że jest gotowa, nagle mogłaby stracić umiejętności kozłowania czy podawania poklejonej piłki?"

  Ale Grzegorz co porównujesz piłkę do bolidu, gdzie Rzym gdzie Krym? Z całym szacunkiem, ale sama piłka ile może się zmienić? Niewiele. A bolid? Drastycznie.
  Cofnij się pamięcią do powrotu Schumachera. Siedmiokrotny mistrz świata, mówił wprost że nie jest w stanie odnaleźć się w nowych bolidach, bo samo prowadzenie było inne, a warto wspomnieć że były to tylko 4 lata przerwy i Schumi nie miał tak koszmarnego wypadku jak Kubica, który wrócił z jedną ręką sprawną w ilu? 30%?
  Dlatego sytuacja z Kubicą jest analogiczna, jak w przypadku Niemca, a nawet gorsza. Kolejna sprawa nie dostaje bolidu, który prowadzi się niemal po sznurku, ale jest ekstremalnie trudny w prowadzeniu. W zeszłym sezonie dużo Polaków, a przede wszystkim fanów Kubicy śmiało się z Sirotkina, że sobie nie radzi w bolidzie, pisząc że Kubica to by pokazał. No i pokazuje... Russell objeżdża go jak chce. Z jednej strony żałosne, z drugiej śmieszne jak jego fani na podstawie jakichś teorii wysnutych przez jednego czy drugiego dziennikarzynę formę Kubicy zwalają na gorszy bolid od Brytyjczyka, nawet jeśli to wbrew logice. Gdyby to byli jeszcze tylko fani, ale bardziej żałosne że polscy dziennikarze, a zwłaszcza prowadzący z Eleven, nie starają się zachować choć minimum obiektywizmu, ale wprost popierają wspomniane wcześniej teorie. Nawet nie są w stanie zadać pytanie, czy ludzie z Orlenu są ślepi? Myślicie, że gdyby Kubica jeździł by gorszym bolidem to oni nic by z tym nie zrobili? Wątpie. Nie po to ktoś wywala miliony dolarów, żeby ich kierowca jeździł by gorszym bolidem. Poza tym jaki interes miałby w tym zespół? Nawet jeśli sytuacja w Williamsie bywała i bywa czasami kuriozalna, to chyba zostali się tam ludzie mający jeszcze trochę rozsądku. Nie sądzę żeby Frank na coś takiego nawet by pozwolił.
  Po prostu polskim dziennikarzom brak odwagi przyznać i podjąć dyskusję, że obecna forma Kubicy, może wynikać z jego winy, a nie powtarzać bełkot o gorszym bolidzie. Zwłaszcza, że Kubica wiele razy powtarzał o braku zrozumienia bolidu, o problemach z ogarnięciem opon, balansem, itd. To, że bolid się ślizga, ma gorsze osiągi może wynikać z błędnych ustawień, na które wpływ ma też sam kierowca.

 • 6. nolte_
  • 2019-07-01 21:17:27
  • *.217.16.143

  A tak na poważnie, to mam pytanie, czy Robert ma menadżera? Wywiady z Robertem przypominają mi konferencje Jerzego Urbana. W obiektywnie trudnej sytuacji pogarszają jego PR. Są polem dla szerzących się teorii spiskowych. Mówię to jako jego ogromny fan.

 • 7. XandrasPL
  • 2019-07-01 21:46:41
  • *.internetdsl.tpnet.pl

  Z jednej strony no aż nie mogę uwierzyć, że zespół na serio może tak mieć różne bolidy i tak kłamać mediom a z drugiej te różnice miedzy kierowcami są za duże aby ten gorszy w ogóle był w tym sporcie.

  Williams nie może pozwolić sobie na oszczerstwa, że sabotują jednego albo nie dają równych warunków.
  Mercedes ma tam coś do powiedzenia i ich junior nie może przegrywać z jednorękim bandytą. Williams to legenda F1 ale pod kierownictwem Pana Franka. 7 mistrzów kierowców i chyba lekko więcej zespołów. Wiadomo kiedyś łatwiej taki prywatny zespół mógł wygrywać i mieli Neweya, który w CV ma, że zrobił potęgę bolid dla Williamsa, wygrały jego bolidy z McLarena, zbudował 2 bolidy, które miały te dwie czy dyszki zapasu i Vettel był bezbłędny ale potrafił też słabego RedBulla z sezonu 2012 podciągnąć aby w końcówce sezonu zrównać się osiągami z McLarenem i wygrać oba tytuły.

  Co do różnic. Gasly jest słaby ale Gasly zrobił 3 dychy lepszy czas w Q2. Gdyby powtórzył to w Q3 byłby piąty i nikt by się nie czepiał. To, że na torze brakuje mu jaj do wyprzedzania i umiejętności to samo tempo gdyby był przed kierowcami środka stawki miałby lepsze.

  A Kubica po prostu wygląda jak amator a nim nie jest. Koleś w Renówce czyli 5 bolidzie w stawce przegrał dychę z Webberem w Monaco. Po wypadku i Massa to nie był ten sam kierowca a Alonso go dublował w Ferrari ale bez przesady. Nie wierzę.

  Kubica prędzej czy później powie jaka jest prawda bo on wie. On powie prawdę jeśli będzie chciał walczyć o inny zespół ale może też nie chce być nie miły dla zespołu, który dał mu szansę. Kto wie.

 • 8. Piter_nl
  • 2019-07-01 22:02:53
  • *.207.161.214

  Myślę że, Robert wyraźnie wam powiedział o co chodzi... Posklejana piłka ... I wszystko. Nowe części dostaje GR, zużyje, naprawia idą do Roberta posklejane na cyjanopan. A wam jak by się grało lepiej, w nowe czy posklejane ....

 • 9. XandrasPL
  • 2019-07-01 23:04:55
  • *.internetdsl.tpnet.pl

  Polecam zobaczyć film na yt

  "Carlos Sainz onboard overtakes Austria GP 2019"

  Widać, że Sainz popełnił falstart i nie dostał kary (dziwne) i widać start Kubicy oraz jego walkę z innymi. Film jest pocięty ale i tak widać jak 3 razy w zakręcie rzuciło bolidem, że Kubice zaczęli wszyscy wyprzedzać.

 • 10. gery141
  • 2019-07-02 00:01:32
  • *.net.internetunion.pl

  5. belzebub
  Twoja uwaga jest słuszna, ale nie to mam na myśli. Porównanie odnosi się do podstawowych umiejętności, a te różnice w wyścigu były takie, jakby miał się ich oduczyć. Natomiast spoko, może nie było to najbardziej precyzyjne. Swoją drogą, bolidy się nie zmieniają na tyle, by rzucało nimi nawet na 5-6 biegu.

  Co do Orlenu, tutaj trochę się mylisz. To nie jest wywalanie kasy. Oni naprawdę mają ogromne korzyści z wejścia do F1 nawet przy takiej formie Williamsa. Polak w F1 im się opłaca, więc tu ewentualnie szukałbym jakiegoś punktu zaczepnego, ale to bardziej w kierunku tego, by dalej się opłacało, nie z powodu tego, że teraz tracą (bo nie tracą).

  To, że teorie są wbrew logice to prawda, ale niezaprzeczalnie - jest dziwnie. Logika nakazywałaby też podwójne sprawdzenie Kubicy wcześniej, bo w jego przypadku ryzyko niewypału jest wyższe, przecież powroty po ośmiu latach i z gorszą sprawnością fizyczną nie zdarzają się codziennie. Aż taka różnica powinna była wyjść już w 2017 roku i nie powinien dostać miejsca, będąc tyle wolniejszym.
  Dlatego to wszystkim śmierdzi. To nie jest kwestia tego, że dziennikarze boją się krytykować Kubicę, po prostu widzą, jak nienormalna jest cała sytuacja. Nie mają do tego podstawy, a skoro widzą jak to wygląda, nie chcą się powoływać na suche wyniki. Polacy są dobrzy w krytykowaniu swoich, gdyby było trzeba to znajdą się chętni :)

 • 11. Ecclestone
  • 2019-07-02 10:51:16
  • *.play-internet.pl

  Media same są sobie winne za sprawą pompowania sztucznego zachwytu Kubicą. Tak, nie krytykujmy ostatniego kierowcy w stawce, zachwycajmy się nim ...


  Juliusz Słowacki, wielki poeta, kochamy Juliusza Słowackiego i zachwycamy się jego poezjami, gdyż był on wielkim poetą. Proszę zapisać sobie temat wypracowania domowego: ?Dlaczego w poezjach wielkiego poety, Juliusza Słowackiego, mieszka nieśmiertelne piękno, które zachwyt wzbudza?"

  Ale kiedy ja się wcale nie zachwycam! Wcale się nie zachwycam! Nie zajmuje mnie! Nie mogę wyczytać więcej jak dwie strofy, a i to mnie nie zajmuje. Boże, ratuj, jak to mnie zachwyca, kiedy mnie nie zachwyca?

  ? Ciszej, na Boga! ? syknął. ? Gałkiewiczowi stawiam pałkę. Gałkiewicz zgubić mnie chce! Gałkiewicz chyba nie zdaje sobie sprawy, co powiedział?
  GAŁKIEWICZ Ale ja nie mogę zrozumieć! Nie mogę zrozumieć, jak zachwyca, jeśli nie zachwyca.
  NAUCZYCIEL Jak to nie zachwyca Gałkiewicza, jeśli tysiąc razy tłumaczyłem Gałkiewiczowi, że go zachwyca.
  GAŁKIEWICZ A mnie nie zachwyca.
  NAUCZYCIEL To prywatna sprawa Gałkiewicza. Jak widać, Gałkiewicz nie jest inteligentny. Innych zachwyca.
  GAŁKIEWICZ Ale, słowo honoru, nikogo nie zachwyca. Jak może zachwycać, jeśli nikt nie czyta oprócz nas, którzy jesteśmy w wieku szkolnym, i to tylko dlatego, że nas zmuszają siłą...

 • 12. TomPo
  • 2019-07-02 15:36:41
  • *.dynamic.chello.pl

  @11
  mialoby sens to co piszesz, gdyby to byl pierwszy sezon RK w F1.
  Rozumiem, ze caly swiatek zwiazany z F1 jest/byl w bledzie?
  Ze tacy ludzie jak Alo, Lewis i inni byli/sa w bledzie?
  Czy myslisz ze Russell to drugi Max, a RK to drugi Gasly, jakby wynikalo z wynikow?

  Prawda lezy (jak przewaznie) po srodku.
  RK sie zmienil, F1 sie zmienila, konkurencja sie zmienila, przede wszystkim bolidy sie zmienily.
  Uwazam ze GR to nie Max, a RK to nie Gasly, ale uwazam tez ze to juz nie RK sprzed 10 lat.
  Ale dalej twierdze, ze na obecne wyniki wzgledem GR wiekszy wplyw ma Williams, niz RK.

 • 13. Raptor202
  • 2019-07-02 20:48:14
  • Blokada
  • *.multi.internet.cyfrowypolsat.pl

  @12 Powątpiewam, czy Kubica obecnie byłby w stanie pokonać Gasly'ego.

 • 14. Ecclestone
  • 2019-07-02 23:28:14
  • *.play-internet.pl

  @12
  1. Co dokładnie miałoby sens?
  2. W jakim sensie "swiatek związany z F1" (w tym wyszczególnieni w wersie czwartym) jest/był w błędzie?
  3. Nie oceniam umiejętności Russella, jednak obecnie posiada nieporównywalnie większe możliwości niż RK. To młody dobrze zapowiadający się kierowca, którego stać na zdeklasowanie jakby nie patrzeć inwalidy. Akurat fanem Maxa nie jestem, zwłaszcza ze względu na skłonność do gwiazdorzenia i mało kulturalnych zachowań. Gasly sobie ewidentnie nie radzi. No, ale może jeszcze w przyszłości coś z niego będzie (powiedzmy solidny średniak). Z Kubicy już nic. Raczej żaden zespół go nie będzie chciał, nawet jeśli Orlen wyłoży więcej kasy.

 • 15. obiektywny2019
  • 2019-07-03 14:33:21
  • Blokada
  • *.dynamic.gprs.plus.pl

  Kubica jest świetnym kierowcą rozwojowym oraz doskonale radzi sobie w symulatorze. Niech tym się zajmuje, bo kariery jako podstawowy już nie zrobi.

 • 16. yaiba83
  • 2019-07-04 07:37:09
  • *.157.149.46.ip.sptelek.com.pl

  Ciekawym jest fakt, że w Kanadzie trzymano się jota w jotę z regulaminem i liczono tor jazdy na milimetry a w Austrii przymyka oko w imię dobrej rywalizacji. Za każdym razem trafi Ferrari, albo Mercedes traci mniej do Ferrari...

 • 17. yaiba83
  • 2019-07-04 07:37:56
  • *.157.149.46.ip.sptelek.com.pl

  * - Za każdym razem traci Ferrari, albo Mercedes traci mniej do Ferrari...

 • 18. jan_ka
  • 2019-07-04 09:01:41
  • *.internetdsl.tpnet.pl

  Skoro wypychanie z toru teraz jest dopuszczalne, ciekawe kto pierwszy zostanie wypchnięty na ścianę? Że zrobi to Max, to raczej pewne.

 • 19. TomPo
  • 2019-07-04 09:05:30
  • *.dynamic.chello.pl

  @16
  a kara przesuniecia Lewisa na starcie, to tylko taka przyslona dymna, by ukryc fakt, ze Mercedes ma FIA na wlasnosc?

Skomentuj artykuł

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

Zarejestruj się już teraz

Ogólnopolski serwis poświęcony Formule 1 - Dziel Pasję
© 2004 - 2024 GPmedia | Polityka prywatności
Kopiowanie treści bez zgody autorów zabronione.

Created by nGroup logo with ICP logo