Zespół HRT dzisiaj oficjalnie potwierdził rozstanie się z dostawcą podwozia, Dallarą. Napięcia pomiędzy zespołem a włoską firmą trwały od dość dawna. Zarówno konsultant techniczny zespołu, uznany inżynier Geoff Willis, jak i nowy kierowca testowy ekipy, także doświadczony Christian Klien publicznie krytykowali projekt podwozia Dallary.
Przed sezonem dużo spekulowało się, ze jeszcze za rządów Adriana Camposa, zespół miał problemy ze spłatą swoich długów względem Dallary.Podczas GP Monako, Colin Kolles potwierdził, że w przyszłym roku zespół będzie chciał sam zbudować bolid.
„Zespół HRT F1 Team, Hispania Racing oraz włoski producent podwozia Dallara Automobili S.p.A razem zgodzili się na polubowne przerwanie współpracy” napisano w oświadczeniu na stronach zespołu. „Decyzja została podjęta po rozmowach prowadzonych przez ostatnie kilka miesięcy na temat przyszłej współpracy.”
W oświadczeniu podziękowano Dallarze, ale wskazano także niezadowolenie z powodu braku rozwoju bolidu. Jak do tej pory zespół HRT okazuje się najsłabszą z nowych ekip.
26.05.2010 10:13
0
Ferrari planuje trzeci bolid, mają szansę ;-))
26.05.2010 10:41
0
W końcu:).
26.05.2010 12:08
0
Mi to wygląda na potrzebę wskazania winnego. Zespół nie uczestniczył w żadnych testach i i pierwszy przejazd odbył się w Bahrajnie, to i tak dobrze, że nie doszło do jakiś poważniejszych awarii. HRT był po prostu nie przygotowany do sezonu, do tego na kierowców wzięto dwóch debiutantów a teraz znaleźli sobie kozła ofiarnego.
26.05.2010 12:08
0
Zatrudnili Kleina na testera. Ciekawe czy dadzą radę jeździć w przyszłym roku. Mają dobrego inżyniera. Jak będą sami klecić bolid, to będą mogli go ulepszać. To samo robi Lotus, a on na pewno będzie śmigał w przyszłym roku.
26.05.2010 14:45
0
Proponuje degradacje najslabszego zespolu do drugiej ligi :P
26.05.2010 17:54
0
teraz widać jaka to różnica seryjnie tłoczyć nadwozia dla gp2 i f3 , a rozwijać twórczo pojedyńcze egzemplarze dla f1 - za wysokie progi
26.05.2010 20:04
0
śmieszni są Ci ludzie z HRT zapłacili dalarze jakimiś drobne i jeszcze się mają czelność pyskować ze projekt Dallary słaby. Jestem przekonany że gdyby mieli prawdziwe pieniądze dallara zaprojektowałaby im o wiele lepszy bolid.
26.05.2010 20:37
0
Takich zespołów nie powinno być w F1 ale z drugiej strony jak nie ma testów to niby jak mają poprawić bolid ?? bezsens
08.02.2012 22:03
0
jedno z gorszych malowan zaraz po williamsie :(
08.02.2012 22:26
0
Lubię zespoły które co roku zmieniają znacznie malowania swoich samochodów.Uważam że Sauber wygląda fantastycznie......
09.02.2012 14:16
0
Żadna rewolucja, ale nie jest najgorzej . ;) Ładny.
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się