WIADOMOŚCI

Wyścigi F4 na Suzuce odwołane z powodu tajfunu
Wyścigi F4 na Suzuce odwołane z powodu tajfunu
W czasie najbliższego weekendu w Japonii nie odbędą się wyścigi japońskiej Formuły 4.
baner_rbr_v3.jpg
Kierowcy F4 mieli rywalizować na torze Suzuka w sobotę o 16:30 czasu lokalnego oraz w niedzielę o 9:45, czyli odpowiednio pół godziny po kwalifikacjach F1 oraz ponad cztery godziny przed wyścigiem F1.

Zdecydowano się na odwołanie wyścigów F4 z powodu nadchodzącego tajfunu Hagibis.

Uznano, że padok pozostałych serii, który znajduje się przy zakręcie 130R (słynny, lewy łuk przed szykaną na końcu okrążenia), może zostać zalany w czasie intensywnych opadów.

Chciano również umożliwić swobodne manipulowanie sesjami dla Formuły 1, która jest priorytetem dla organizatorów.

Prognozy pogody mówią, że najgorzej ma być w sobotę. Zagrożone są jakiekolwiek sesje tego dnia. Kierowcy w czasie konferencji prasowej mówili, że sami nie spodziewają się zbyt wielu jazd 12 października.

Możliwe jest przeniesienie kwalifikacji na niedzielny poranek. Ostatnio wydarzyło się to w Austin, przed GP USA 2015. Suzuka również pamięta podobne zabiegi z 2004 i 2010 roku. Zazwyczaj niedzielne czasówki odbywały się mniej więcej na 4 godziny przed wyścigiem, około godziny 9 lub 10 czasu lokalnego.

FIA i F1 wyraziły już gotowość do wprowadzenia zmian w harmonogramie weekendu.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

0 KOMENTARZY
zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu