WIADOMOŚCI

Ferrari zawiodło w kwalifikacjach przed własną publicznością
Ferrari zawiodło w kwalifikacjach przed własną publicznością
Zespół Ferrari przed własną publicznością w sobotnie popołudnie nie zapewnił swoim kibicom euforii radości. Kimi Raikkonen na mokrym torze Monza wykręcił dopiero 7 czas, a Sebastian Vettel 8. Kierowcy Ferrari wierzą jednak, że na suchym torze ich auta będą spisywały się znacznie lepiej, a do wyścigu po karach dla Red Bulla, będą przystępowali z trzeciego rzędu.
baner_rbr_v3.jpg
Sebastian Vettel, P8
"Nie tak miało być. Oczywiście nie mieliśmy odpowiedniej prędkości, ale myślę, że jutro powinno być dobrze. Zapowiada się długi wyścig na torze, na którym wyprzedzanie jest możliwe, więc wszystko może się zdarzyć. Nie wiem co przyczyniło się do takiego wyniku, ale nie było idealnie a ja nie miałem przyczepności. Teraz musimy zrozumieć co się stało i skupić się na wyścigu. Myślę, że nikt nie spodziewał się takiej ulewy. Jesteśmy rozczarowani, ale nie ma co narzekać. Wiem, że mamy mocne auto, mamy kolejną szansę i wszystko może się wydarzyć. Mogliśmy lepiej pojechać dzisiaj i staraliśmy się ale nie wyszyło. Jestem pewny, że jutro będzie lepiej."

Kimi Raikkonen, P7
"Dzisiaj w deszczowych warunkach przez cały czas było ciężko. Mieliśmy problemy z pracą ogumienia i w wielu miejscach brakowalo nam przyczepności. Było bardzo ślisko. Ciężko było pokonywać zakręty, naciskać i jechać szybko. Pozycja startowa nie jest idealna, ale i tak będziemy przystępowali do wyścigu z nieco lepszych miejsc, gdyż inni kierowcy otrzymają kary. Teraz musimy poczekać i zobaczyć jaka jutro będzie pogoda. Jestem pewny, że na suchym torze będzie zupełnie inna historia i nasz bolid powinien na nim pracować całkiem dobrze."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

7 KOMENTARZY
avatar
marcelo9205

02.09.2017 20:09

0

Ciezko bedzie im jutro nawet o podium.


avatar
hubos21

02.09.2017 20:14

0

Bolidy z małym dociskiem pewnie, żeby na prostych nadrabiać i opon nie dogrzewali


avatar
ryan27

02.09.2017 20:16

0

Podium spokojnie któryś z nich wywalczy. Jeśli nawet będą mieć problem z wyprzedzaniem na torze to i tak strategią ograją Wiliamsa i Force India. Być może nawet uda im się załatwić Botasa. Najważniejsze dla nich będzie nie rozwalić bolidów na starcie.


avatar
Fanvettel

02.09.2017 21:02

0

To jest " PORAŻKA".........


avatar
Kimi Rajdkoniem

02.09.2017 22:04

0

Porównując czasy w sektorach sądzę, że ustawili bolid typowo pod suchy wyścig. Warunek to szybkie uporanie się ze Strolem i Oconem i potem mogą utrzymywać tempo Mercedesa.


avatar
Jen

02.09.2017 22:27

0

Myślę, że jutro Seba nadrobi straty i szybko przedostanie się do Hamiltona. Wygrać z nim będzie jednak ciężko. Kolejne wyścigi powinny bardziej sprzyjać Ferrari wiec będzie jeszcze czas na odrobienie ewentualnych strat.


avatar
StaryCap

03.09.2017 00:25

0

Bolid ustawiony pod suche warunki. Tylko jest jeden problem, Mercedes też tak miał.........


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu