WIADOMOŚCI

Williams powtórzy wynik z zeszłego roku?
Williams powtórzy wynik z zeszłego roku?
Kierowcy zespołu Franka Williamsa podczas zeszłorocznego GP Abu Zabi osiągnęli piąte i ósme miejsce. Powtórzenie tak dobrego wyniku w najbliższy weekend przez ekipę z Grove wydaje się być bardzo ciężkim zadaniem, ale Pastor Maldonado i Valtteri Bottas wierzą, że uda im się tego dokonać.
baner_rbr_v3.jpg
Pastor Maldonado
"W zeszłym roku miałem tutaj bardzo dobry weekend, podczas którego zakwalifikowałem się na P3, a wyścig ukończyłem na 5 pozycji. Osiągnięcie takiego wyniku bez możliwości użycia KERS'u to bardzo dobry wynik i lubię wracać do niego wspomnieniami. Abu Zabi kojarzy mi się dodatkowo z piękną pogodą, fantastycznymi ludźmi oraz jest imponującym miejsce, które warto zwiedzić. Lubię ten tor, a zwłaszcza jego pierwszy sektor, który jest bardzo szybki, zwłaszcza za sprawą zakrętów 2, 3 i 4. Ostatnia sekcja toru jest za to bardzo malownicza. Podczas każdej wizyty na gorącym terenie, problemem może być degradacja opon, więc tutaj będziemy musieli sobie z nią poradzić. Zrobiliśmy postęp w ostatnich wyścigach, a samochód, którym dysponowaliśmy w Indiach był dużo lepszy, niż w poprzednich wyścigach. Będziemy więc chcieli kontynuować dobrą passę, mając na celu jak najlepsze zakończenie sezonu."

Valtteri Bottas
"Abu Zabi różni się od reszty torów, na których ostatnio się ścigaliśmy. Zakręty są dość krótkie. Mamy tutaj dużą ilość szykan oraz mocnych dohamowań. Musimy więc inaczej ustawić nasz samochód. Tutaj potrzeba dużej przyczepności, by podczas wychodzenia z zakrętów koła nie ślizgały się. Bolid musi również świetnie radzić sobie na krawężnikach. Nie oczekujemy tego, że tor będzie łaskawy dla opon. Musimy pamiętać, że wysokie temperatury powodują szybszą degradację ogumienia i będziemy musieli sobie z tym poradzić. Mam dobre wspomnienia z Abu Zabi, ponieważ tutaj po raz pierwszy prowadziłem bolid Williamsa w 2011 roku. W zeszłym roku zespół osiągnął tutaj dobry wynik, więc mam nadzieję, że w ten weekend będzie podobnie."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

5 KOMENTARZY
avatar
saint77

29.10.2013 18:01

0

Chyba raczej nie powtórzy. Są na dnie i oby tylko to dno się nie oberwało.


avatar
Nietoperz3

29.10.2013 19:25

0

było by fajnie ;). Tak szczerze każdy ma szanse dobić mistrza sezonu 2014 jeżeli chodzi o zespoły. Caterham i Marussia to mogą duże pkt. zdobywać. Mają doświadczenie to niech to wykorzystają na sezon 2014.


avatar
waterball

29.10.2013 21:40

0

To będzie możliwe tylko w przypadku zbiorowego karambolu, w którym wypadnie z wyścigu 10-12 bolidów.


avatar
krzysiek000

29.10.2013 23:13

0

3. Niemożliwe. Nie na tym torze...


avatar
Orlo

30.10.2013 13:51

0

krzysiek000 Ironia?


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu