komentarze
 • 1. MacQ
  • 2022-11-01 05:17:34
  • *.180.151.113

  "To drugorzędna sprawa. To po prostu próba Red Bulla na odwrócenie uwagi", powiedział szef Mercedesa dla niemieckiego Sky Sports."

  Czyli wiemy kto to zrobił, ale nie powiemy bo to drugorzędna sprawa. Nie, to jest sprawa fundamentalna i jeszcze dzisiaj pan szef powinien zostać wezwany na przesłuchanie. Bez względu na to, czy pałamy nienawiścią do Red Bulla, czy nie, chyba wszyscy się zgadzamy, że nielegalne wynoszenie poufnych informacji jest zjawiskiem wysoce szkodliwym. Patrząc na ostatnie 10 lat, zażyłość Mercedesa z FIA zaczyna przypominać układ mafijny.

 • 2. giovanni paolo
  • 2022-11-01 08:58:53
  • *.neoplus.adsl.tpnet.pl

  Tak herr złotousty. Szef działu finansowego RBR latał jak poparzony i pytał się innych, czy już zakończyli rozmowy i w ten sposób wydedukowałeś, że z ich sprawozdaniem jest coś nie tak.

 • 3. Krukkk
  • 2022-11-01 13:01:25
  • Blokada
  • *.ipv6.abo.wanadoo.fr

  Przeciez Toto nie przyzna oficjalnie, ze zawiodl sie na swoim krecie i tym samym wyglupil sie. :D

  Najgorzej, jezeli faktycznie kret dostarczyl Wolff'wi materialy potwierdzajace przekroczenie budzetu Bykow tylko o 5%, a ten z podniecenia puscil to w eter. :D

 • 4. devious
  • 2022-11-02 13:26:32
  • *.134.70.206

  "Dwa miliony oznaczają [zysk] około 0,2 sekundy na okrążeniu. "

  jeszcze niedawno budżety topowych ekip to było ok. 400 mln Euro na sezon - podobno.
  Najsłabsze ekipy miały w międzyczasie poniżej 100 mln.

  Więc jeżeli 2 mln dają 0,2 sekundy, to
  300 mln różnicy = powinno dać 30 sekund różnicy na kółku :)))

  Uwielbiam te takie pierdolomento, że 2 mln dają tyle i tyle różnicy na kółku. Jakim cudem w takim razie przy limicie finansowym I WSZYSTKICH (chyba poza Haasem i Williamsem) ekipami z takim samym limitem, wydających tyle samo - są różnice pokroju 2 sekundy między Top3 a resztą stawki?

  Czyli jakby FIA chciała wyrównać stawkę, to powinna dać Alpine czy McLarenowi 10 mln wyższy budżet i oni od razu będą 1 sekundę na kółko szybsi? Na pewno? :)))

  Taki Aston Martin ma kasy jak lodu a jak byli w tzw. pupie tak są. Więc chyba jednak 2 mln to nie jest 0,2 sekundy? Może być, a może nie być - kwestia trafienia z poprawkami itd. itp. Większość zespołów jednak nie do końca trafia - w tym Ferrari czy Merc ostatnio. Red Bull akurat trafia - pytanie czy to kwestia właśnie pieniędzy, czy po prostu dobrych inżynierów, którzy się "wstrzelili" z projektem - jak kiedyś inżynierowie innych ekip. Jak nawet inżynierowie Ferrari na początku sezonu...

  No chyba, że ktoś twierdzi, że Ferrari miało najwięcej kasy na początku sezonu, Red Bull ich przegonił rozwojem bo wydawał wiecej, a Mercedes to straszne biedaki i gdyby tylko wydali tyle samo albo więcej niż Ferrari i Red Bull to by ich pokonali... Na pewno :)

  Rozumiem, że większość kibiców i spora część dziennikarzy to kompletni kretyni - więc Binotto ich karmi takimi "uproszczeniami" - własnie dla kretynów, ale to jest straszne spłaszczanie tematu.

  Znalezienie 0,2 s na kółku to czasami kwestia ustawień, czasami kierowcy (Ricciardo vs Norris), czasami np. zmiany dostawcy hamulców czy czegokolwiek innego. A także inaczej będzie zyskać 0,2 s bolidowi X, a inaczej bolidowi Y - w jednym wystarczy np. zreduować masę (jak w Red Bullu), inny już jest odchudzony ale ma elementarny problem konstrukcyjny (jak np. Mercedes) i tam 2 mln nic nie zmienią.

  Takie uogólnianie i pierdolomento w stylu Binotto to zwykły dupochron dla siebie samego "przegralismy bo Red Bull był nielegalnie szybszy o 0,2 sekundy, bez tych 2 mln wydanych na catering i pensje zwolnionych pracowników Red Bull nie zdobyłby tych 200 punktów więcej a my mielibyśmy wówczas wzorowe strategie, brak awarii a nasi kierowcy by się nie rozbijali!"

  Durne gadanie, tyle.

  I piszę to jako osoba, która jest mocno "cięta" na Red Bulla, Marko i spółkę (tak samo jak i na Merca i Ferrari, po prostu nie lubię ostatnio tej świętej trójcy F1, a także świętej trójcy zespołów-bufonów w F1).

Skomentuj artykuł

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

Zarejestruj się już teraz

Ogólnopolski serwis poświęcony Formule 1 - Dziel Pasję
© 2004 - 2024 GPmedia | Polityka prywatności
Kopiowanie treści bez zgody autorów zabronione.

Created by nGroup logo with ICP logo