Ekipa Saubera przyznała, że nie zdąży przygotować nowego bolidu na sezon 2016 na pierwsze testy pod Barceloną. Nowe auto, C35, ma zadebiutować na torze dopiero podczas drugiej tury testów, rozpoczynającej się 1 marca.
Grand Prix Australii zostało przesunięte z 3 kwietnia na 20 marca po tym jak pojawiły się problemy z ułożeniem rekordowego kalendarza F1, składającego się z aż 21 wyścigów.Zmiana ta jednocześnie wymusiła również przesunięcie zimowych testów F1 i poważne zmiany w planach produkcyjnych zespołów. Wedle doniesień zespół z Hinwil nie chciał dokonywać zmian w pierwotnie ustalonym harmonogramie.
Na pierwsze testy pod Barceloną Sauber stawi się więc z przejściową wersją bolidu z 2015 roku.
Ekipa Petera Saubera nie dokonała w tym roku zmiany swojego składu i cały czas będzie reprezentowana przez Felipe Nasra oraz Marcusa Ericssona.
18.01.2016 16:51
0
Onby im sie udalo troche potestowac
19.01.2016 17:58
0
No, no to Manor prawdopodobnie na nich będzie, a Sauber nie, oj to faktycznie będzie niespodzianka.
19.01.2016 18:00
0
Chodziło mi, że Manor będzie z nowym bolidem, a Sauber ze starym.
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się