WIADOMOŚCI

Kontrowersyjna banda w pierwszych zakrętach została skrócona przed wyścigiem
Kontrowersyjna banda w pierwszych zakrętach została skrócona przed wyścigiem
Międzynarodowa Federacja Samochodowa przed niedzielnym wyścigiem w Kanadzie zrezygnowała z dodatkowej bariery w pierwszym zakręcie po tym jak kierowcy skrytykowali ten pomysł.
baner_rbr_v3.jpg

W minionych latach zawodnicy, którzy przestrzelili hamowanie do pierwszego łuku, mogli włączyć się do rywalizacji na wyjściu z drugiego zakrętu, co z reguły odbywało się z zachowaniem względnego bezpieczeństwa.

Przed tegorocznymi zawodami w sekcji pierwszych zakrętów pojawiła się drobna aczkolwiek znacząca zmiana. Na poboczu miedzy "jedynką" i "dwójką" postawiono dodatkową bandę TecPro, która miała uniemożliwić kierowcom zyskiwanie w ten sposób przewagi nad rywalami, a dodatkowo miała zwiększyć bezpieczeństwo wyłapując auta, które z powodu usterki mechanicznej wymknęły się spod kontroli kierowcy i mogły przelecieć w poprzek toru, powodując niemałe zagrożenie.

Zmiana sprawiła, że w trakcie treningów i sesji kwalifikacyjnej zawodnicy, którzy przestrzelili hamowanie do jedynki mogli albo nawrócić, albo przejechać przez trawnik i wykonać mało bezpieczny manewr włączenia się na tor w drugim zakręcie i to właśnie ta opcja była przez nich z reguły wybierana.

Temat ten był przedmiotem piątkowej odprawy kierowców z FIA, a Lewis Hamilton wskazywał tam, że nigdy nie widział wypadku, w którym wydłużona banda miałaby pomóc wyłapać bolid, który zmierza w poprzek toru w tym miejscu.

W sobotę jednak banda cały czas pozostawała na sowim miejscu i dopiero przed niedzielnym wyścigiem postanowiono ją usunąć. Skrócono ja dokładnie o 4 metry, które pomogą kierowcom łatwiej włączyć się do rywalizacji w zakręcie numer dwa.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

1 KOMENTARZ
avatar
zachukg

18.06.2023 18:42

0

George Russel lubi to. Obstawiam P1 po pierwszej sekwencji.


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu