Według najświeższych doniesień z Niemiec tor Nurburgring nie został nabyty za 70 milionów euro przez amerykański fundusz private equity HIG, a przez zlokalizowaną w Dusseldorfie niemiecką grupę Capricorn.
Jej szef, Robertino Wild, potwierdził tę informację podczas konferencji prasowej, dodając, że Capricorn jest zainteresowane utrzymaniem Formuły 1 na torze „tak długo jak będzie ona w przystępnej cenie.”Według doniesień agencji SID Capricorn zapłaciło za legendarny obiekt 77milionów euro, dodatkowo przeznaczając 25 milionów na natychmiastowe inwestycje.
Wild zapewnił, że tor będzie funkcjonował jak poprzednio za wyjątkiem zamknięcia parku rozrywki oraz roller coastera.
Wśród licytujących tor na początku znajdował się sam Bernie Ecclestone, ten jednak zaproponował za obiekt jedynie 50 milionów euro.
12.03.2014 17:09
0
czyli nadal można będzie poszaleć na nordschleife
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się