DO
GP Austrii
26.06 - 28.06
ZOSTAŁO:
POPRZEDNI WYŚCIG 
GP Barcelony-Katalonii
-
Popis Hamiltona i Ferrari w GP Barcelony-Katalonii! Kolejne starcie Mercedesów i awaria Antonellego!
-
Norris z 2. podium w tym sezonie
-
Znowu punkty dla Racing Bulls
-
Alpine znów z podwójnymi punktami
-
Hamilton liczy na kolejne zwycięstwa z Ferrari
-
Żwir pokrzyżował szansę na punkty dla Audi
-
Red Bull nie miał tempa do walki o czołowe pozycje
-
Trudny weekend w Barcelonie dla Cadillaca
-
Albon wycofał się z rywalizacji przez poluzowaną kamerę pokładową
-
W Mercedesie ciąg dalszy problemów technicznych, które tym razem dopadły Antonellego
-
Kolejny trudny weekend Haasa
-
Aston Martin z kolejnym podwójnym DNF-em w tym sezonie

Ostatnia aktywność
05.10.2012 19:45
0
sliwa007, nie wiem czy nie rozumiesz koncepcji przepisow czy tez mechaniki czy obydwu zagadnien razem. nie ma elementow nieodksztalcalnych niewazne z jakiego materialu bylyby wykonane, problem w tym ze pewne materialy odksztalcaja sie bardziej niz inne. By wyrownac szanse zespolow FIA wprowadzila zasady pomiaru tego odksztalcenia czyt. elastycznosci. dopuszczajac ugiecie przy warunkach pomiarowych. w okreslonych punktach. I czy chcesz czy nie to w kwestii wygrania mistrzostw jest dla zespolu takie zaprojektowanie elementu by byl regulaminowy w garazu a na torze przynosil wymierne korzysci. Tak czy inaczej, mysle ze Red Bull i Mclaren na tym zaostrzeniu przepisow zyskaja najbardziej. Po uszczelnieniu przepisow z dyfuzorami te dwa zespoly najlepiej rozwinely nadmuch spalin, wiec maja wymierne korzysci na tylnej osi, a na przedniej bez problemu wytworza nacisk potrzebny do zbalansowania bolidu bez zbednych sztuczek.Majac do tego na uwadze to ze redbull juz zostal raz oskarzony o zbyt elastyczne skrzydlo, zreszta niezbyt fortunnie( moim zdaniem mieli je znacznie agresywniej ustawione dla prawidlowego balansu przy poteznej sile dociskowej na tylnej osi), wiec malo prawdopodobne jest by kombinowali z przodem - walcza caly czas o docisk tylu. W ostatnich wyscigach zaczely wrecz konkurencji odjezdzac w tempie wyscigowym i to znacznie wiec znow sie zaczelo ustawianie konkurencji. Wydaje mis ie jednak iz te oskarzenia wychodza bezposrednio od ekip ktore probuja sztuczek z elastycznoscia i nie koniecznie im to wychodzi. Na moj gust najbardziej straci Ferrari i Force India ale moge sie mylic...
Przejdź do wpisu FIA znowu zaostrza testy obciążeniowe