Duży pakiet aktualizacji dostarczony przez Red Bulla na swój domowy tor pozytywnie wpłynął na formę bolidu RB22 w kwalifikacjach. Max Verstappen liczył się w walce o wysokie miejsca, ale ostatecznie uniemożliwiła mu to awaria tylnego mechanizmu aktywnej aerodynamiki. To z kolei doprowadziło do kraksy zakręcie nr 9, co potwierdził Laurent Mekies, a jego ludzie wzięli odpowiedzialność za to zdarzenie. Dla Holendra był to drugi taki kwalifikacyjny wypadek w 2026 roku po wcześniejszej przygodzie w Melbourne. Isack Hadjar wywiązał się ze swojego celu minimum, jakim było zamknięcie czołowej ósemki.
Max Verstappen, P5
"Szkoda tego, co wydarzyło się w Q3, ale ze mną wszystko jest okej. Przed czasówką dysponowaliśmy tylko trzema kompletami miękkich opon i było naprawdę ciasno w kontekście awansu, aczkolwiek finalnie to się udało. Moje okrążenia z Q2 były naprawdę dobre, a to pierwsze z Q3 wręcz mocne. Na drugim kółku bolid był nieco nerwowy i złapałem dużą nadsterowność w zakręcie nr 6. W "dziewiątce" straciłem tylną oś, przez co samochód zaczął się obracać przy niemałej prędkości. Do tego koło całkowicie się zblokowało. Straciliśmy aerodynamikę w tej części, za co odpowiadały uszkodzenia tylnej osi. To było już poza moją kontrolą. Szkoda, ale patrząc na to realistycznie, i tak nie liczylibyśmy się w walce o pole position. Gdybym złożył odpowiednie kółko, mógłbym się znaleźć na 3. lokacie. Nie ma aż tylu uszkodzeń w bolidzie, więc liczę, że nie będzie zbyt dużo zmian. Mamy dobrych mechaników i ufam im, że wprowadzą niezbędne korekty do tego, byśmy jutro byli konkurencyjni. Tempo wyścigowe nie było aż takie mocne i byliśmy na tym polu też ograniczeni w ostatnich rundach. Zobaczymy, jak to potoczy się jutro."
Isack Hadjar, P8
"Nie byłem zadowolony z ustawień w 2. treningu, aczkolwiek już od pierwszego kółka podczas 3. sesji byłem zadowolony i wiedziałem, że będzie to dobry dzień. Złapałem lekką zadyszkę w połowie czasówki, ale poprawiliśmy się na ostatnim okrążeniu, z czego jestem zadowolony. Chłopaki wykonali dobrą pracę w kontekście wprowadzonych poprawek w trakcie tego weekendu, a ja wycisnąłem z samochodu wszystko, co mogłem. Mieliśmy parę zawirowań z rozwojowymi kwestiami, więc ten wynik nie pokazuje jeszcze pełnego potencjału. Powinniśmy dzisiaj uplasować się wyżej, aczkolwiek jutro będzie ciekawie na polu strategicznym."
© Red Bull


Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się