WIADOMOŚCI

Awaria tylnego skrzydła doprowadziła do kraksy Verstappena
Awaria tylnego skrzydła doprowadziła do kraksy Verstappena © Red Bull

Duży pakiet aktualizacji dostarczony przez Red Bulla na swój domowy tor pozytywnie wpłynął na formę bolidu RB22 w kwalifikacjach. Max Verstappen liczył się w walce o wysokie miejsca, ale ostatecznie uniemożliwiła mu to awaria tylnego mechanizmu aktywnej aerodynamiki. To z kolei doprowadziło do kraksy zakręcie nr 9, co potwierdził Laurent Mekies, a jego ludzie wzięli odpowiedzialność za to zdarzenie. Dla Holendra był to drugi taki kwalifikacyjny wypadek w 2026 roku po wcześniejszej przygodzie w Melbourne. Isack Hadjar wywiązał się ze swojego celu minimum, jakim było zamknięcie czołowej ósemki.

2025-baner-f1-dziel-pasje-v2.jpg

Max Verstappen, P5

"Szkoda tego, co wydarzyło się w Q3, ale ze mną wszystko jest okej. Przed czasówką dysponowaliśmy tylko trzema kompletami miękkich opon i było naprawdę ciasno w kontekście awansu, aczkolwiek finalnie to się udało. Moje okrążenia z Q2 były naprawdę dobre, a to pierwsze z Q3 wręcz mocne. Na drugim kółku bolid był nieco nerwowy i złapałem dużą nadsterowność w zakręcie nr 6. W "dziewiątce" straciłem tylną oś, przez co samochód zaczął się obracać przy niemałej prędkości. Do tego koło całkowicie się zblokowało. Straciliśmy aerodynamikę w tej części, za co odpowiadały uszkodzenia tylnej osi. To było już poza moją kontrolą. Szkoda, ale patrząc na to realistycznie, i tak nie liczylibyśmy się w walce o pole position. Gdybym złożył odpowiednie kółko, mógłbym się znaleźć na 3. lokacie. Nie ma aż tylu uszkodzeń w bolidzie, więc liczę, że nie będzie zbyt dużo zmian. Mamy dobrych mechaników i ufam im, że wprowadzą niezbędne korekty do tego, byśmy jutro byli konkurencyjni. Tempo wyścigowe nie było aż takie mocne i byliśmy na tym polu też ograniczeni w ostatnich rundach. Zobaczymy, jak to potoczy się jutro."

Isack Hadjar, P8

"Nie byłem zadowolony z ustawień w 2. treningu, aczkolwiek już od pierwszego kółka podczas 3. sesji byłem zadowolony i wiedziałem, że będzie to dobry dzień. Złapałem lekką zadyszkę w połowie czasówki, ale poprawiliśmy się na ostatnim okrążeniu, z czego jestem zadowolony. Chłopaki wykonali dobrą pracę w kontekście wprowadzonych poprawek w trakcie tego weekendu, a ja wycisnąłem z samochodu wszystko, co mogłem. Mieliśmy parę zawirowań z rozwojowymi kwestiami, więc ten wynik nie pokazuje jeszcze pełnego potencjału. Powinniśmy dzisiaj uplasować się wyżej, aczkolwiek jutro będzie ciekawie na polu strategicznym."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

0 KOMENTARZY
zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA, a zastosowanie mają Polityka prywatności oraz Warunki korzystania Google.
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA, a zastosowanie mają Polityka prywatności oraz Warunki korzystania Google.