Sergio Perez z zespołu Force India został okrzyknięty przez fanów Kierowcą Dnia po wczorajszym wyścigu na ulicach Monako.
Kierowca Force India w Monako sięgnął po swoje szóste podium w karierze, dojeżdżając do mety wyścigu za Lewisem Hamiltonem i Danielem Ricciardo.Meksykanin przystępował do wyścigu z siódmego pola, po tym jak zyskał jedną pozycję dzięki karze nałożonej na Kimiego Raikkonena. W trakcie wyścigu zyskał więc cztery pozycje świetnie wykorzystując zmienne warunki panujące na torze i przekraczając metę przed Sebastianem Vettelem z Ferrari.
Perez dołączył do Romaina Grosjeana (Australia i Bahrajn), Daniiła Kwiata (Chiny), Kevina Magnussena (Rosja) oraz Maxa Verstappena (Hiszpania) na liście zwycięzców wprowadzonej w tym roku nagrody.
30.05.2016 15:34
0
Ricciardo powinien być driverem number one.
30.05.2016 15:41
0
Ricciardo jest wielkim przegranym dnia. Perez odniósł sukces. Dodatkowo przez wiele okrążeń bronił sie przed Vettelem. Zasłużone wyróżnienie.
30.05.2016 15:53
0
Perez faktycznie zasłużył na wyróżnienie. Mam wrażenie, że w tym konkursie już żadna sierotka nie liczy głosów, tylko ktoś odgórnie ustala sprawiedliwe typowanie.
30.05.2016 16:18
0
Powinni wybierać też anty kierowce dnia. RAI, KVY, ERI no i PAL chyba zasłużył najbardziej xD
30.05.2016 16:45
0
Zasłużył, dobrze pojechał.Hulk również się spisał.
30.05.2016 16:49
0
Zasłużenie. Dla Daniela to porażka, ale nie z jego winy. ;)
30.05.2016 18:53
0
Ja zaglosowałem na Rosberga xDD #propagandahejterówcelebryty
30.05.2016 19:07
0
a znajdzie się ktoś kto obstawiał go w typowaniu na takiej pozycji? :)
31.05.2016 14:52
0
Kandydatów było dwóch: Perez i Ricciardo. Perez wygrał dzięki zespołowi, Daniel przegrał dzięki zespołowi. A swoją drogą ciekaw jestem, które miejsca w tych głosowaniach zajmują Rosberg, Hamilton, Vettel? Coś mi się widzi, że żaden z nich nie ma szans zostać Kierowcą Dnia.
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się