WIADOMOŚCI

Marko: Red Bull nie planuje rozstania z Renault
Marko: Red Bull nie planuje rozstania z Renault
Helmut Marko w Montrealu zaprzeczył jakoby zespół Red Bulla przygotowywał się do rozstania z Renault jako partnerem silnikowym.
baner_rbr_v3.jpg
Duże problemy francuskiego producenta w sezonie 2014 sprawiły, że przedstawiciele Red Bulla często w krytyczny sposób wypowiadają się na temat swoich silników, co z kolei wywołało falę spekulacji, gdy w jednym z wywiadów Marko odniósł się do VW, który jego zdaniem miał dostarczać silniki podobne do tych stosowanych obecnie w F1 dla innych serii wyścigowych.

O wejściu w świat F1 VW czy powrocie Porsche dyskutuje się od lat i równie często plotki te są dementowane. Tym razem zrobił to sam zainteresowany.

„Doniesienia te są fałszywe” mówił Marko w wywiadzie dla Die Welt. „Naszym celem jest praca z Renault, aby wykonać wstępną ocenę podczas Grand Prix Austrii; chcemy wyłożyć dane na stół i albo rozwinąć plan na kontynuację wszystkiego w sezonie 2015 lub znaleźć lepszy sposób na jak najszybszą poprawę obecnej sytuacji.”

„Takie są realia” dodawał, nie ukrywając, że jest bardzo rozczarowany nowymi jednostkami V6 turbo od francuskiego producenta.

„Nie tylko my mamy olbrzymie problemy, ale wszystkie ekipy korzystające z jednostek Renault.”

Doradca Red Bulla zaprzeczył także doniesieniom jakoby jego ekipa chciała podliczyć wszystkie koszty związane z pomocą przy wyjściu z kryzysu i obciążyć nimi Renault.

„To nonsens. Nie pozywamy nikogo, zwłaszcza Renault. Narzekamy jedynie na niedociągnięcia w silnikach. Narzekamy również na to, że Renault zdecydowanie zbyt późno zaczęło reagować na oznaki słabości, które stały się bardzo wyraźne już podczas przedsezonowych testów.”

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

1 KOMENTARZ
avatar
Skoczek130

05.06.2014 22:52

0

Teraz trza harować, by wyjść z dołka. Z VW początki tez łatwe nie będą... To rozwiązanie, ale tylko w dalekosiężnych planach. :))


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu