WIADOMOŚCI

Hamilton nie myśli już o tytule mistrzowskim
Hamilton nie myśli już o tytule mistrzowskim
Dla zespołu Mercedesa mimo poprawek w pakiecie aerodynamicznym tor Monza nie okazał się szczęśliwy. Nico Rosberg finiszował na szóstym miejscu, a Lewis Hamilton na 9, zaraz po wyścigu przyznając, że jego marzenia o tytule mistrzowskim w tym roku już się definitywnie zakończyły.
baner_rbr_v3.jpg
Nico Rosberg, P6
„To nie był jeden z najlepszych naszych weekendów i wydawało się jakby wszystko było pewnym kompromisem od samego początku. Szkoda, gdyż tempo bolidu było dobre podczas wyścigu, ale nie byliśmy w stanie wykorzystać go w pełni ze względu na nasze wczorajsze problemy. Tutaj ważne są dobre odczucia w bolidzie a ja nie byłem w stanie ustawić tak auta po stracie czasu w trzecim treningu. Starałem się z całych siły wyprzedzić Nico [Hulkenberga], aby zyskać dodatkową lokatę, ale pod koniec był bardzo szybki i nie udało się. Teraz nie możemy doczekać się Singapuru. Uwielbiam tory uliczne i miejmy nadzieję, że to będzie lepszy weekend dla nas.”

Lewis Hamilton, P9
„To był trudny weekend dla mnie, ale takie rzeczy się zdarzają. Trzeba zaznaczyć, że jak do tej pory to dobry rok dla nas. Dałem z siebie wszystko; tempo bolidu było wspaniałe, ale niestety zapłaciliśmy cenę za nie zakwalifikowanie się wystarczająco wysoko. Moje radio uległo awarii zaraz na początku wyścigu. Gdy tak się dzieje jest bardzo ciężko, gdyż często polega się na poradach i informacjach przekazywanych przez zespół. Do końca wyścigu nie wiedziałem nawet, że z mojej opony uchodziło powoli powietrze. Teraz wiem dlaczego musieliśmy zrobić dodatkowy postój. Miałem jednak trochę zabawy w to popołudnie, zwłaszcza walcząc z Kimim. Ciężko jest walczyć w tykle stawki, gdy dysponuje się dobrym bolidem. Będziemy dalej naciskać jako zespół a ja wiem, że powrócimy z formą w Singapurze. Damy z siebie wszystko, aby odrobić sobie ten weekend i być tam silniejsi.”

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

5 KOMENTARZY
avatar
Nietoperz3

08.09.2013 16:56

0

mam nadzieje że Massa skoczy przed Rosberga. Nie tym razem ale dużo lepiej niż rok temu. Ciekawe jak Mercedes skończy sezon? Co z Mclarenem? Myśle że Mclaren nie będzie miał w tym sezonie podium a najwyżej szóste miejsce (jako kierowca w wyścigu) ale zobaczymy co będzie w sezonie 2014.


avatar
Skoczek130

08.09.2013 16:56

0

Lewis i tak może być zadowolony z tego sezonu. Ja jestem zdumiony, jakie postępy zrobił Mercedes. Być może naiwnie, ale nie oczekiwałem, że tak dobrze sobie poradzą. Mają znakomite tempo w kwalifikacjach i poradzili sobie z tempem wyścigowym, które jest przyzwoite. Jedynie RBR ma równiejszą maszynę. W zeszłym roku być może dlatego szybko stracili tempo, ponieważ odpuścili rozwój maszyny. Jak widać słusznie. Strategia dwóch pitstopów wymuszona, ale całkiem fajnie się oglądało jazdę na maksa zarówno Hamiltona, jak i Kimiego. Nico pojechał solidnie, bez zbędnego nadwyrężania maszyny. Po straceniu jednego treningu nie miał dobrze przygotowanej maszyny. W tym roku jeszcze mogą coś ugrać. Singapur to tor, który może im sprzyjać. Choć na pewno to nie to samo, co Monte Carlo i Hungaro, oj nie..... ;)


avatar
Duke_

08.09.2013 17:06

0

Po tak ciezkim weekendzie obaj pojechali na sile swoich mozliwosci mam nadzieje, ze w Singapurze sprawia innym lanie


avatar
Reaglag2

09.09.2013 08:39

0

Ja mam nadzieję, że HAM ukończy mistrzostwa na 2 pozycji tak jak zespół w ogólnej konstruktorów.


avatar
Mikel95

09.09.2013 22:25

0

A ja mam nadzieje, ze beda za Lotusem i za Ferrari. Nie wiem co wy w tym Mercie widzicie? Złotem was obdarowali?


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu