SYLWETKA
Następne trofeum zdobył ścigając się w Formule 3000, gdzie wygrał 6 na 8 wyścigów. Po tak owocnych latach, został kierowcą testowym w zespole Saubera. Wydawało się, że nie może odnieść wielkich sukcesów jako kierowca testowy. Jednak Felipe spisywał się na tyle dobrze, że już w 2002 roku Peter Sauber zaproponował mu rolę drugiego, podstawowego kierowcy. Początki jednak miał trudne. W pierwszym sezonie startów zdobył tylko 4 punkty, a najlepszy wynik zanotował na torze w Hiszpanii, gdzie zajął piątą pozycję. Często zdarzały mu się niewymuszone błędy. Dlatego pod koniec sezonu został zastąpiony przez Heinza-Haralda Frentzena. Massa podpisał za to kontrakt ze stajnia Ferrari, której był drugim kierowcą testowym.
Massa wrócił za kierownicę bolidu Saubera ponownie w sezonie 2004. W tym sezonie Brazylijczyk zdobył 12 punktów, a najlepszą pozycję podczas wyścigu zajął w GP Belgii, gdzie był czwarty. W sezonie 2005 znów był drugim kierowcą szwajcarskiego zespołu. Tym razem jego partnerem był Jacques Villeneuve, a sezon udało się zakończyć na 13 pozycji.
Sezon 2006 Massa spędzi u boku samego Michaela Schumachera w Ferrari. Media bardzo głośno komentowały informację o podpisaniu kontraktu z Brazylijczykiem, którego menadżerem jest syn szefa zespołu Ferrari.
WIADOMOŚCI POWIĄZANE
DO
GP Austrii
26.06 - 28.06
ZOSTAŁO:
POPRZEDNI WYŚCIG 
GP Austrii
-
Russell wygrał w Austrii, pokonując o włos Verstappena i Antonellego
-
Kierowcy Astona zachowują cierpliwość po kolejnym beznadziejnym weekendzie
-
Podwójny DNF dla Cadillaca
-
Kierowcy Haasa pozostają bezradni
-
Awaria tylnego skrzydła doprowadziła do kraksy Verstappena
-
Ferrari było o włos od zablokowania 1. rzędu na starcie
-
Sainz: mamy za dużo problemów, aby walczyć o lepsze pozycje
-
Gasly zapowiada walkę o punkty z Racing Bulls
-
Doświadczenie pomogło Russellowi w końcówce sesji kwalifikacyjnej
-
Kierowcy McLarena osiągnęli maksimum: to miejsce w stawce, w którym obecnie się znajdujemy
-
Cadillac ponownie przed Astonem Martinem
-
Audi z nadzieją na dobry wyścig
