WIADOMOŚCI

Lauda wraca do lotniczego biznesu
Lauda wraca do lotniczego biznesu
Austriackie media podają, że Niki Lauda powrócił do biznesu lotniczego, nabywając linie lotnicze Amira Air.
baner_rbr_v3.jpg
Die Presse podało, że trzykrotny mistrz świata F1 a obecnie komentator oraz jeden z szefów zespołu Mercedesa zdecydował się na zakupienie wiedeńskich linii lotniczych tuż przed Świętami Bożego Narodzenia.

„Ronny Pecik [właściciel] zapytał się mnie czy nie jestem zainteresowany, wiec przyjrzałem się temu” mówił 66-latak.

Media podają, że Amira Air, świadczący usługi czarterowe, posiada 12 samolotów i 70-osobową załogę.

„Chcę to rozwijać” dodawał Austriak. Jego poprzednie linie lotnicze nazywały się Lauda Air oraz Niki, zapytany więc, czy i tym razem będzie chciał zmienić nazwę, odpierał: „Cały czas zastanawiam się nad tym.”

Co więcej austriackie media podają, że Lauda zamierza od czasu do czasu być pilotem w swoich liniach.

W pamięci cały czas pozostaje także katastrofa samolotu Lauda Air na Tajlandii, do której doszło w 1991 roku.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

1 KOMENTARZ
avatar
dexter

09.01.2016 11:22

0

"Co więcej austriackie media podają, że Lauda zamierza od czasu do czasu być pilotem w swoich liniach." W biznesie lotniczym Lauda siedzi od 1979 roku. Jak ktos kiedys latal linia Niki na trasie z Wiednia do Frankfurtu to z pewnoscia czasami mogl spotkac Niki Laude za sterami jego liniowego Airbusa. Dzis jego prywatnym samolotem jest Bombardier Global 6000. Do niedawna prywatnie uzywal jeszcze Global 5000 i Challanger 300. Zreszta, podrozujac na wyscigi F1 Global 6000 jest jego pierwszym wyborem. Taki samolot bez problemu pokonuje trase z Wiednia do Sao Paulo. No, taki prywatny jet jak Bombardier Global 6000 z dobrym wyposazeniem spokojnie bedzie kosztowac okolo 63 mln. dolarow. Mysle, ze to wlasnie Lauda byl pewna inspiracja dla Lewisa Hamiltona aby on sobie 2 lata temu strzeli: Bombardier CL-605.


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu