WIADOMOŚCI

Williams i Toyota osiągnęły porozumienie
Williams i Toyota osiągnęły porozumienie
WilliamsF1 i Toyota Motorsport GmbH wydały dziś oficjalne oświadczenie w którym potwierdzają, że osiągnięte zostało porozumienie w kwestii dostaw silników.
baner_rbr_v3.jpg
Trzyletni kontrakt - podpisany wczoraj wieczorem - zacznie obowiązywać od przyszłego sezonu. Kontrakt ów gwarantuje zespołowi Franka Williamsa możliwość korzystania z silników w specyfikacji nie odbiegającej od jednostek stosowanych w bolidach zespołu Panasonic Toyota Racing.

Kazuo Okamoto, wiceprezydent Toyoty
"Wielką przyjemność sprawi nam dostarczanie silników i wspólna praca z WilliamsF1 - zespołem z bardzo bogatą historią w Formule 1."

John Howett, prezydent Toyota Motorsport
"Cieszy nas fakt, że Williams zdecydował się powierzyć nam rolę dostawcy silników - liczymy na nawiązanie mocnej kooperacji. Mamy nadzieję, że oba zespoły będą mogły porównywać swoje osiągnięcia - pozwoli to obu stronom na szybszy rozwój, oraz na rywalizację na czele stawki."

Frank Williams, szef zespołu WilliamsF1
"To porozumienie jest kamieniem węgielnym w naszej walce o tytuł Mistrza Świata. Toyota to wyjątkowo zdumiewający gigant przemysłowy, z niebywałą zdolnością do realizacji zamierzonych planów. Jesteśmy dumni, że udało się zdobyć ich wsparcie - razem postaramy się wrócić do naszych lat świetności."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

0 KOMENTARZY
zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu