WIADOMOŚCI

  • 14.09.2008
  • 7933
Ferrari wymienia silnik Massy
Ferrari wymienia silnik Massy
Zespół Ferrari poinformował, iż wymienił silnik w bolidzie Felipe Massy.
baner_rbr_v3.jpg
Zespół zdecydował się wymienić silnik, jednak Massa nie zostanie ukarany, tak samo jak Mark Webber z Red Bulla, który również ma nową, wymienioną jednostkę napędową na ten wyścig. Jest to pierwsza przedwczesna wymiana silnika w bolidzie Brazylijczyka w tym sezonie. Każda kolejna oznaczać będzie cofnięcie o 10 pozycji na starcie. Zgodnie z przepisami silnik może być wymieniany co dwa wyścigi.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

24 KOMENTARZY
avatar
Angulo

14.09.2008 12:24

0

Ciekawe jak się spiszą na nowych silnikach???


avatar
Series

14.09.2008 12:34

0

Bedzie padać czy nie?? bo jak ja coś czytałem to ma padać...ale pewny nie jestem;/


avatar
f1luki

14.09.2008 12:39

0

podczas wyscigu GP2 tor byl mokry ale nie padalo


avatar
skidmarks

14.09.2008 12:41

0

Jest o co się bić . Massa na 6 jego najgroźniejsi rywale poza 10 a to oznacza że może o 4 punkty spokojnie zwiększyć nad nim przewagę w generalce .


avatar
skidmarks

14.09.2008 12:42

0

Myślałem o wygranej Massy oczywiście na Monzie


avatar
Shaqoo

14.09.2008 12:42

0

Obecnie tor jest mokry, po nocnych opadach deszczu. Synoptycy przewidują temperaturę otoczenia na wyścig na około 25 stopni Celsjusza. Istnieją tylko dwa pytania - kiedy zacznie padać i jak mocno? Jedno jest pewne - przed nami niezwykle interesujący wyścig.


avatar
jakub_l

14.09.2008 12:53

0

To bedzie zwariowany wyscig, przewiduje duzo wycieczek poza tor oraz SC'ów.


avatar
gemini31

14.09.2008 12:56

0

Za portalem formula1.pl: Wbrew temu, co mówi się w kraju fakt, że Robert Kubica nie wszedł do finałowej czasówki nie pozwala mu na przestrojenie bolidu. – Po kwalifikacji samochody idą do parku zamkniętego i wszelkie zmiany ustawień są zakazane. Można jedynie zmienić nachylenie przedniego skrzydła oraz opony i ich ciśnienie. To wszystko – zapewnia Polski kierowca. Jego bolid zestrojono licząc, że niedzielna Grand Prix Włoch będzie sucha. Fakt, że zamiast dziesiąte – jak Nick Heidfeld – nasz zawodnik wywalczył 11. miejsce daje mu jednak dodatkową przewagę. – Przed wyścigiem będę mógł zmienić strategię i ilość paliwa w zależności od tego, jaka będzie pogoda. Prognozy są bardzo niepewne – powiedział Robert po sobotniej czasówce. Ilość benzyny, z jaką rozpocznie wyścig, zespół musi zadeklarować najpóźniej półtorej godziny przed startem. Zawodnicy, którzy awansowali do pierwszej dziesiątki kwalifikacji nie mają takiej swobody. Dla nich tankowanie przed startem jest zakazane, dlatego strategię postoju w boksie musieli wybrać w sobotę, przed rozpoczęciem finałowej czasówki. Przy tak niepewnej pogodzie Kubica miał pewne pocieszenie. – Wolę być 11. niż 10. bo przynajmniej będę mógł zaczekać do niedzieli i dostosować strategię do pogody – zaznaczył krakowianin. Natomiast ustawienia jego bolidu będą takie, jak w sobotę, kiedy zawodnicy i inżynierowie musieli dokonać trudnego wyboru. Czy obstawić, że w niedzielę będzie sucho i poświęcić pozycje w sobotniej czasówce dostrajając samochody na suchy tor, czy może jednak uznać, że także w dniu wyścigu będzie padał deszcz? Zdaniem Kubicy wszystko sprowadziło się do kompromisu, na który pójść musiał każdy team. – Na pewno niektóre zespoły bardziej nastawiają się na mokry a inne na suchy wyścig. Zawsze jednak była to kwestia kompromisu. Zależy to od podejścia poszczególnych teamów oraz prognoz pogody, jakimi dysponują – tłumaczył Polak. Gdy dziennikarz zasugerował, że Robert ma ustawienia bardziej deszczowe, kierowca odparował – a kto tak powiedział? Pytany, czy wolałby suchy, czy deszczowy wyścig Polak stwierdził, że w zasadzie to wszystko mu jedno.– Lepiej, jeśli będzie sucho – dodał po chwili zastanowienia, co oznacza, że w przypadku jego bolidu BMW poszło bardziej w stronę ustawień na suchy tor. Dlatego poranek był nieco niepokojący. Samochody na parkingach wokół toru toną w błocie, ponieważ w nocy, a także rano przez kilka godzin padało. Po godzinie 11 deszcz ustał, ale na niebie wiszą gęste, miejscami ciemne chmury. Dlatego w każdej chwili można się spodziewać kolejnych opadów.


avatar
gemini31

14.09.2008 12:57

0

Błąd. za portalem f1 pl


avatar
gemini31

14.09.2008 13:00

0

Chyba jednak McLareny (obydwa) są ustawione na suchą nawierzchnię. Oto słowa Rona Dennisa: "Niektórzy użyli dzisiaj całkiem sporej siły docisku i jutro może im się to odbić czkawką."


avatar
obi216

14.09.2008 13:09

0

Cieniuteńką strużką , Bursztynowy nektar płynie , Niech w eksplozji szczęścia , Wszelki smutek zginie !................No zwariować można - czekając na wyścig :-/


avatar
fabiof1

14.09.2008 13:12

0

CZY KTOŚ WIE CZY TERAZ PADA?


avatar
Angulo

14.09.2008 13:14

0

Nie!


avatar
niza

14.09.2008 13:15

0

http: // www.weather.com/outlook/travel/ businesstraveler/local/ITXX0049? lswe=Monza& from= searchbox usunąć spację


avatar
jakub_l

14.09.2008 13:24

0

A gdyby spadl snieg? Musieliby zalozyc lancuchy na opony.


avatar
michalv8

14.09.2008 13:27

0

Na gazecie piszą że o 14 ma padać ale mało(0.9mm) ale na weather-forecast.com podają 3mm. Na BBC podają że będzie mocno padać.


avatar
obi216

14.09.2008 13:33

0

No to nieciekawie!.....W mordę :/


avatar
zbyszek17

14.09.2008 13:38

0

Niestety właśnie teraz zaczyna padać


avatar
niza

14.09.2008 13:39

0

nie wiem jak Wy ale ja zaraz jako zniosę jajko.... już nie mogę się doczekać !!!!!


avatar
niza

14.09.2008 13:39

0

o jej już nawet nie wiem co piszę hehe


avatar
Corvin

14.09.2008 14:29

0

Massa ma szanse, zeby odskoczyc, ale musi zaryzykowac, ale przede wszystkim utrzymac pozycje..Raikkonen musi zaryzykowac, bo czas mu sie konczy..Hamilton bedzie pewnie jechal ostrozniej, ale powalczy..ciekawe czy tym razem tez FIA ukarze kierowcow za scinanie szykan..ja juz naliczylem 3 do ukarania :))


avatar
Corvin

14.09.2008 14:32

0

Jesli sedziowie okaza sie konsekwentni to Vettel nawet jak wygra to nie wygra :))..Glock i Hamilton tez po 25 s extra, wiec moga olac walke na torze ;)


avatar
Corvin

14.09.2008 14:36

0

Brytyjscy komentatorzy wlasnie dorzucili do scinajacych szykany Kubice i Masse i zastanawiaja sie, jak postapi FIA..coraz ciekawiej..moze po prostu wszystkim kierowcom doliczac po 25 s przed wyscigiem ? :))


avatar
Orlo

14.09.2008 16:50

0

No i teraz Ferrari pewnie żałuje tego "asa z rękawa" którego straciło, a który nie bardzo pomógł Massie.


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu