WIADOMOŚCI

Bottas otrzymał karę przesunięcia na polach startowych
Bottas otrzymał karę przesunięcia na polach startowych
Valtteri Bottas otrzymał karę przesunięcia o pięć pól za ponadprogramową wymianę akumulatorów w swoim bolidzie.
baner_rbr_v3.jpg

Jeżeli chodzi o zestaw akumulatorów to w myśl przepisów każdy kierowca może skorzystać z tylko dwóch takich podzespołów bez ponoszenia za to kary.

Trzecia wymiana skutkuje automatycznie przesunięciem o 10 pól na starcie wyścigu, a kolejne po pięć. W przypadku Fina jest to już czwarta taka zmiana w tym roku, więc ten na po kwalifikacjach zostanie przesunięty o pięć pól i z dużą dozą pewności będzie starował z końca stawki.

Przypomnieć warto, że Sauber jako jedyny w tym roku nie zdołał jeszcze zdobyć punktów, a kara z pewnością nie ułatwi niedzielnego startu Bottasowi, który podobnie jak Zhou Guanyu nie otrzymał od ekipy szansy startów w przyszłym roku.

Z raportu FIA wynika również, że Sergio Perez, Alex Albon oraz obaj kierowcy Visa RB otrzymali nowe układy wydechowe. Tych do dyspozycji kierowców w trakcie sezonu jest aż osiem bez ponoszenia dodatkowych kar, a powyższa czwórka mieści się jeszcze w tym limicie.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

4 KOMENTARZE
avatar
gena1

22.11.2024 09:38

0

Przecież oni co wyścig moga cały bolid wymieniać, to nie ma znaczenia.


avatar
Rextrex

22.11.2024 10:41

0

Bottas...


avatar
Spargus

22.11.2024 11:13

0

To utrudni walkę o zwycięstwo w niedzielnym GP


avatar
fistaszeq

22.11.2024 18:01

0

W artykule jestt błąd, napisaliście że o 10 miejsc przesunięcie a realistycznie będzie przesunięty o 1.


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu