WIADOMOŚCI

Whiting: tor w Soczi otrzyma homologację
Whiting: tor w Soczi otrzyma homologację
Tor w Soczi, zgodnie z przewidywaniami, otrzyma homologację FIA, uprawniającą go do zorganizowania wyścigu F1.
baner_rbr_v3.jpg
Przedstawiciele FIA we wtorek wizytowali nowy obiekt i uznali, że nie ma żadnych przeciwwskazań, aby przyznać mu homologację.

„Tor jest w bardzo dobrym stanie i wydamy mu homologację” mówił Charlie Whiting, delegat techniczny FIA w wywiadzie dla agencji Xinhua.

Organizator tymczasem potwierdził, że sprzedał już 30.000 biletów na październikowy debiut GP Rosji w F1, a jeden z „bieżących” kierowców Formuły 1 odwiedzi uliczny tor dzień po niedzielnym Grand Prix Belgii.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

11 KOMENTARZY
avatar
pgolebiow

20.08.2014 09:31

0

Kasa, kasa, kasa tylko to rządzi F1 Berni potrzebuje jej na kolejne łapówki i weźmie ją nawet od tyrana putina, pewnie Kwiat odwiedzi swój ojczysty tor albo ktoś z "czołówki" Marussi.


avatar
PiotrasLc

20.08.2014 10:18

0

Co z tego że tor otrzyma Homologacje , nie powinni dopuścic do tego wyscigu.


avatar
frantic1984

20.08.2014 10:26

0

Zgadzam się z kolegami powyżej, ale tor zapowiada się ciekawie.


avatar
Del_Piero

20.08.2014 16:01

0

Władimir Władimirowicz Putin pewnie sypnął kasą. Łapówę dał tak jak Bernie. Bratnie dusze normalnie, musieli się dogadać, nie ma innej opcji. Jeździłem po tym torze w F1 Challenge. Wygląda dobrze. Na pewno lepiej niż Indie, Abu Dhabi czy Korea.


avatar
saint77

20.08.2014 16:36

0

Gdyby Berni zdecydował się odpuścić sobie ten wyścig, to musiałby zapłacić Putinowi. A Berni jest przyzwyczajony, że to jemu ciężką kasę płacą, więc nie odpuści. Zresztą mimo mojej całej niechęci do Władimira Władimirowicza to też nie jestem zwolennikiem mieszania sportu z polityką. Jeśli są w stanie zapewnić bezpieczeństwo zawodnikom i kibicom to niech robią. Bardziej by Putina zabolało, gdyby zawodnicy na swoich bolidach lub kaskach mieli jakiś okolicznościowy napis. Np. duże biało-czerwone jabłko:))


avatar
saint77

20.08.2014 16:37

0

Albo kosz jabłek dla każdego zawodnika z wyjątkiem Kwiata, bo to im podobno szkodzi:)


avatar
belzebub

20.08.2014 17:24

0

@1, 2, 3, 4 Nie mieszajcie sportu z polityką. Czy wszystko dziś musi się toczyć wokół tego co dzieje się na Ukrainie??? To już jest męczący cały ten cyrk i szczerze powiedziawszy mam gdzieś co tam się dzieje. Dla mnie liczą się wyścigi, a w tym przypadku tor w Soczi ma wyjątkowo ciekawy układ toru. Liczę na kolejny ciekawy wyścig.


avatar
PiotrasLc

20.08.2014 19:07

0

belzebub - wybacz ale niestety tym razem trzeba pomieszac polityke ze sportem , Rosja to kraj która zestrzeliła samolot pasażerski z boga ducha winnymi ludzmi. Na Takie Rzeczy Nie Wolno Pozwolić nawet gdyby kierowcy otrzeymali puchary z czystego złota . Tym razem Mówie NIE


avatar
belzebub

20.08.2014 21:08

0

@8 Również wybacz, ale jeśli już poruszamy ten temat, to nie Rosja i nie rosyjski Rząd zestrzelił ten samolot, ale separatyści i to nawet nie z terytorium Rosji i wychodzi na to, że był to prawdopodobnie przypadek, a nie celowe działanie. Ale jak chcesz zbojkotować wyścig, to możesz go nie oglądać, ale wielu fanów F1 na Świecie raczej nie interesują kwestia napięcia Ukraina - Rosja. Więc powtórzę to jeszcze raz NIE DLA ŁĄCZENIA POLITYKI ZE SPORTEM.


avatar
Root

20.08.2014 23:36

0

W 1936 też nie mieszano polityki ze sportem...


avatar
mwhakowscy

21.08.2014 22:27

0

Współcześnie każde wielkie wydarzenie sportowe jest faktem politycznym. Niestety.


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu