Ekipa Cadillaca nie podbiła toru Zandvoort i ponownie walczyła o ostatnie miejsca w stawce. Mimo iż udało się uniknąć problemów z układem hamulcowym, rano Sergio Perez miał problemy z systemem hydraulicznym bolidu.
Sergio Perez, P20 (w sprincie) / P22 (w kwalifikacjach)
"Mieliśmy dziś rano problem z hydrauliką, ale zespół wykonał świetną pracę, aby przygotować bolid na sprint i udało nam się pokazać obiecujące tempo. Szkoda, że w porównaniu z porankiem straciliśmy nieco na konkurencyjności przez zmiany, które wprowadziliśmy, ponieważ wcześniej byliśmy w stanie wycisnąć z samochodu naprawdę dużo. Będziemy musieli zobaczyć, co uda nam się zrobić jutro, ale tempo, które pokazaliśmy dzisiaj, daje nam powody do optymizmu. To wciąż bardzo początkowy etap dla Marcina w zespole, ale ma on duże doświadczenie i jest silnym liderem, więc jestem przekonany, że pomoże nam obrać właściwy kierunek podczas kolejnych weekendów."
Valtteri Bottas, P19 / P21
"W wyścigu sprinterskim liczyliśmy na to, że będziemy mogli walczyć z Aston Martinem, ale wyglądało na to, że to oni mieli przewagę. Zobaczymy jutro, jak wypadniemy pod względem tempa wyścigowego na dłuższym dystansie, ale miejmy nadzieję, że będziemy mogli rzucić im wyzwanie, a nawet powalczyć z Williamsem. Jeśli chodzi o kwalifikacje, nigdy nie jest miło widzieć nas na końcu stawki, ale różnice nie są duże, więc będziemy dalej krok po kroku poprawiać bolid i jutro damy z siebie wszystko."
© Cadillac


Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się