Lance Stroll podczas kwietniowej przerwy od ścigania w Formule 1 zadebiutuje w wyścigu GT3 na torze Paul Ricard we Francji, zasiadając za kierownicą Astona Martina.
W sześciogodzinnym, nocnym wyścigu Kanadyjczyk dołączy do byłego kierowcy F1 Roberto Merhiego oraz 21-letniego Mari Boya, zasiadając w samochodzie Aston Martin Vantage GT3.
Formuła 1 weszła w długą, bo pięciotygodniową wymuszoną wydarzeniami na Bliskim Wschodzie, przerwę po odwołaniu wyścigów w Bahrajnie i Arabii Saudyjskiej.
Część kierowców wykorzysta ją do odpoczynku, a część jak widać będzie realizowała swoje pasje w innych seriach.
Do wyścigu na torze Paul Ricard zgłoszono 59 załóg. Samochód #18 wystawiony przez Comtoyou Racing został zapisany do najwyższej klasy Pro. Tej samej co ekipa Verstappen Racing, ale Holender tym razem nie zamierza brać udziału w tej rywalizacji. W jego barwach pojadą za to Chris Lulham, Dani Juncadella oraz Jules Gounon.
W klasie Pro ścigać się też będzie wielokrotny mistrz MotoGP, Valentino Rossi, a także brat kierowcy F1, Arthur Leclerc, który reprezentuje fabryczną ekipę Ferrari.
Zawody na Paul Ricard rozpoczną się od tzw. prologu w środę 8 kwietnia, a pierwsze treningi rozpoczną się w piątek po południu. Same zawody wystartują w sobotę o godzinie 18:00 i potrwają do północy, więc rundą ta odbywać się będzie w większości po zmroku.
Lance Stroll ma już w swoim CV występy w samochodach sportowych, które sięgają jeszcze okresu sprzed jego debiutu w F1. W 2016 roku wystąpił w słynnym 24-godzinnym wyścigu w Daytonie, kończąc zawody na piątej pozycji. W 2018 roku powrócił na ten sam obiekt, kończąc rywalizację na 15. pozycji w klasyfikacji generalnej.
© Aston Martin


Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się