WIADOMOŚCI

Ricciardo o tatuażu Abiteboula: musimy go już niedługo wykonać
Ricciardo o tatuażu Abiteboula: musimy go już niedługo wykonać
Zawodnik z Perth nie zamierza odpuścić przegranego zakładu Cyrilowi Abiteboulowi. Australijczyk zdaje sobie sprawę z tego, że były szef Renault musi jak najszybciej zrobić sobie obiecany tatuaż, inaczej bowiem będzie on już nieaktualny.
baner_rbr_v3.jpg

W ubiegłym roku środowisko F1 mocno interesowało się sprawą zakładu Daniela Ricciardo oraz Cyrila Abiteboula. Wszystko zależało od tego, czy Australijczyk stanie chociaż raz na podium, a gdy to się wydarzy, Francuz miał zrobić sobie tatuaż.

Sztuka ta dwukrotnie udała się 32-latkowi. Najpierw zajął 3. miejsce podczas GP Eifel rozgrywanego na torze Nurburgring, a potem powtórzył to osiągnięcie na włoskiej Imoli. Abiteboul obiecane malowidło miał wykonać zaraz po zakończeniu sezonu 2020, ale tak się jednak nie stało.

Powodem tego było odejście z Renault zarówno Ricciardo, jak i samego Francuza. Oczywiście australijski kierowca zapewniał, że tatuaż zostanie prędzej czy później wykonany i nawet wybrał jego projekt.

Jednakże rysunek ciągle nie był zrobiony i wydawało się, że kwestia tamtego zakładu jest już zamknięta. Nic bardziej mylnego. Po zwycięskim dla zawodnika McLarena GP Włoch - temat tatuażu powrócił:

"Miałem ogromną liczbę e-maili i wiadomości z aplikacji WhatsApp. Nagle zobaczyłem e-mail od niego (przyp. red. Abiteboula)", mówił 32-latek, cytowany przez Autosport.

"Pojawił się też temat tatuażu, więc wciąż jestem bardzo optymistyczny w tej kwestii. Być może zrobimy to przed końcem sezonu. W przeciwnym wypadku będziemy to dalej przeciągać i będzie to już nieaktualna wiadomość. Jestem zdeterminowany, żeby w końcu się to udało."

Warto również dodać, że w tym sezonie Ricciardo wygrał kolejny zakład, aczkolwiek tym razem chodzi o auto NASCAR Dale'a Earnhardta. CEO McLarena, Zak Brown obiecał mu, że jeżeli stanie na podium w sezonie 2021, to otrzyma szansę poprowadzenia tego pojazdu. Australijczyk liczy jednak, że nie tylko zasiądzie w tym samochodzie, ale też otrzyma go na własność.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

8 KOMENTARZY
avatar
Vendeur

03.10.2021 20:02

0

Naczelny błazen F1 dalej w formie.


avatar
srokaf1

03.10.2021 20:39

0

lepiej żeby Ricciardo nie stawał już na podium, bo niedobrze się robi jak pije z tego buta.


avatar
Falarek

03.10.2021 21:51

0

Wszystkie te żarty i pajacowanie po pewnym czasie robią się żałosne.


avatar
ricdeau

04.10.2021 08:58

0

^Sheesh panowie, wyjmijcie te kije z tyłków.


avatar
biskit

04.10.2021 10:13

0

@Kacper Trzostek A czemu zdjęcie z Renault? To z MCL już nie było? :P


avatar
Puchy

04.10.2021 11:15

0

@5 bo zakład dotyczył Renault, a właściwie czasu, w którym Riccardio jeździł dla Renault.


avatar
XandrasPL

05.10.2021 08:39

0

Abi wziął zakład dla beki. A po drugie oszukał Ricciardo tak jak on oszukał jego. To miał być projekt, który w 2022 będzie ich siła. Kierowca ściągnięty z lepszego teamu aby dostać bolid i wyjeździć tytuł. Specjalnie mu załatwili ponad 20 mln. Więcej dostali w 2019 roku tylko Vettel, Hamilton.


avatar
kotwicazegnawas

13.10.2021 17:04

0

Hehe a ten dalej swoje


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu