WIADOMOŚCI

Inside track cz. II
Inside track cz. II
Zobacz, jak gwiazdy stajni Mercedes-Benz stają do rywalizacji z Fernando Alonso i bolidem Formuły 1.

ExxonMobil, producent olejów silnikowych Mobil 1 oraz Partner Technologiczny zespołu Vodafone McLaren Mercedes, przygotował cykl filmów o Formule 1. Dzięki serii „Inside Track” śledzimy pracę jednego z najlepszych zespołów tegorocznego cyklu Grand Prix Formuły 1.
baner_rbr_v3.jpg
Drugi odcinek „Inside Track”, nakręcony na torze wyścigowym Silverstone (Wielka Brytania), pokazuje rywalizację trzech najlepszych modeli Mercedes-Benz z bolidem Vodafone McLaren Mercedes oraz współpracę zespołów wyścigowych z partnerami, w tym z producentem olejów silnikowych Mobil 1. Celem wspólnego wysiłku są zwycięskie osiągi oraz maksymalna wydajność maszyn podczas rywalizacji na torze.

McLaren Mercedes


Zorganizowanie testu na torze Silverstone było możliwe dzięki współpracy producenta olejów Mobil 1 z Mercedes-Benz oraz Vodafone McLaren Mercedes. Do projektu zostali zaproszeni jedynie najlepsi kierowcy. Za kierownicami topowych modeli Mercedes-Benz zasiedli uczestnicy tegorocznej serii DTM – Susie Stoddart (Mercedes-Benz C-Class C350), Jamie Green (DTM Racing Car 2007 AMG Mercedes C-Class) oraz Bernd Maylander, kierowca samochodu bezpieczeństwa Formuły 1 (Mercedes-Benz CLK63 AMG Black Series). Na starcie pojawił się również Fernando Alonso, dwukrotny Mistrz Świata Formuły 1, który stanął do walki w bolidzie Vodafone McLaren Mercedes MP4-22.

Samochody wyruszyły w odstępach czasowych, jednak na mecie pojawiły się w kolejności odwrotnej do startu. Fernando Alonso rozpoczął wyścig 43 sekundy po pierwszym aucie, zaliczył Pitstop i na ostatnim zakręcie wyprzedził rywali. Do mety dojechał pierwszy z czasem 1’53 min. Drugi był Jamie Greek (DTM Racing Car 2007 AMG Mercedes C-Class), który minął metę 7 sekund po bolidzie Vodafone McLaren Mercedes. Kolejni, Bernd Maylander oraz Susie Stoddart zakończyli wyścig po 2’20 oraz 2’41 min. Ta niecodzienna rywalizacja dostarczyła kierowcom wiele wrażeń.

McLaren Mercedes


„Kiedy dojeżdżasz do mety i na ostatnich metrach wyprzedzasz konkurentów, masz nieodparte wrażenie, że wszystkich dopadły problemy z samochodami, ponieważ jadą znacznie wolniej od ciebie. Pędzisz 270-300km/h, w porównaniu do ich 120km/h. To jest mniej więcej tyle, ile wyciągamy na pierwszym biegu w bolidzie Formuły 1” – powiedział po wyścigu Fernando Alonso.

Jamie Green, kierowca serii DTM nie krył zachwytu: “Wyciskasz z samochodu wszystko i nagle wyprzedza ciebie bolid Formuły 1. W tym momencie aż trudno ci uwierzyć, że istnieje samochód, który pokonuje tak szybko zakręty i jest o wiele szybszy”.

McLaren Mercedes


Dla środków smarnych różnorodność w sportach motorowych jest dużym wyzwaniem, dlatego też od olejów Mobil 1 oczekuje się ekstremalnej pracy. Każdy z czterech samochodów uczestniczących w próbie używał oleju Mobil 1, a wyścig był jednocześnie testem na wszechstronność środków smarnych. Bruce Crawley, szef zespołu technicznego Mobil 1 przy Vodafone McLaren Mercedes tłumaczy: „Olej i elektronika bezpośrednio wpływają na wydajność silnika oraz właściwości jezdne. W tym sezonie bardziej niż kiedykolwiek, środki smarne mają swój udział w sukcesach zespołu na torze”.

Film w dwóch odsłonach można obejrzeć na portalu YouTube:

Odsłona 1


Odsłona 2

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

19 KOMENTARZY
avatar
heniek85

30.10.2007 14:23

0

Fajny filmik, wynik znany :). Fernando musial wygrac. Ciekawsze jest to gdzie Fernando bedzie jezdzil w sezonie 2008. (?)


avatar
Smola

30.10.2007 15:24

0

Eeee tam.... podobna zabawa byla, jak Coulthard jezdzil w Mclarenie. Tylko ze wtedy to bylo moim zdaniem wysmienicie wyliczone :D.. a o grze aktorskiej nie mowie. Coulthard siedzial sobe na bolidzie i czytal gazetke (kiedy pozostalem samochody wystartowaly) pozniej powoli wsiadal do Mclarena i ruszyl. Wyprzedzil ich na prostej start-meta. Ale to sa takie zabawy, ktore pokazuja, jak wielka przewage maja bolidy F1 nad pozostalymi samochodami i to jest fajne :-) pozdrawiam!


avatar
Paatryk

30.10.2007 15:36

0

Smola! Jeżeli chodzi Ci o film z Top Gear to Jeremy Clarkson jechał Fordem Cougarem, Colin McRae Focusem WRC, a Coulthard bolidem F1 ale Forda. Nie?


avatar
Elite Zloty

30.10.2007 15:37

0

heh spoko...podobne widziałem ale z ferrari z schumimacherem za kierownica


avatar
lukasz1

30.10.2007 15:41

0

nareście ktośdostrzegł Alonso zpod cienia Hamiltona


avatar
kempa007

30.10.2007 16:18

0

nie, McLarenem, ten filmik jest nawet u nas w serwisie zamieszczony :P


avatar
Str8ek

30.10.2007 16:47

0

ciekawe dlaczego nie jechał Hamilton... Pewnie bali się że może nie dojechać ;)


avatar
lukasz1

30.10.2007 16:56

0

Masz rację Str8ek


avatar
mcl

30.10.2007 18:45

0

no i co ham może lepszy od ALONSO ???????????? ALONSO MISTRZEM


avatar
mcl

30.10.2007 19:00

0

super mruczą te mercedeski


avatar
AndrzejOpolski

30.10.2007 19:40

0

To jest niesamowite! W artykule zero na temat Hamiltona a w postach wiecznie żywy. Jest takie powiedzenie: "nieważne co piszą byleby pisali" - więc tak naprawdę możecie być źli sami na siebie, że Hamiltona uznają za gwiazdę :-)


avatar
Adanciu

30.10.2007 20:28

0

pewnie chodz ci Smola o wyścig pomiedzy mercedesami klasy AiE ,bolidem mclarena


avatar
tomek90

30.10.2007 21:25

0

Sorry, ale czy mógłbym prosić o link do tego filmu z Coulthardem?


avatar
walerus

30.10.2007 21:40

0

klasa... miodzio...przepaść.... kierowcy F1 są rzeczywiście najszybsi na świecie przy nich GP2 to ślimaki.....;-)


avatar
obi216

30.10.2007 23:46

0

Przejechać się takim bolidem mmmmmmmmmm.........


avatar
padrealonso

31.10.2007 00:09

0

fantastyczne te filmiki..niewiarygodna jest moc bolidu F1!


avatar
walerus

31.10.2007 11:00

0

ja też chcę obi216....;-)


avatar
Morte

31.10.2007 15:53

0

Nie Coulthard a Herbert...


avatar
tomasz19

31.10.2007 16:00

0

tomek90...ten film jest zamieszczony w tym serwisie


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu