WIADOMOŚCI

Hamilton najszybszy po drugim treningu
Hamilton najszybszy po drugim treningu
Warunki pogodowe w Silverstone po południu nie odpuściły zespołom i druga sesja treningowa rozegrana została w jeszcze gorszych warunkach niż pierwsza. Najszybszy po południu okazał się Lewis Hamilton przed Kamui Kobayashim i Michaelem Schumacherem.
baner_rbr_v3.jpg
Obfite opady deszczu sprawiły, że temperatura toru i otoczenia wyniosła zaledwie 15 stopni Celsjusza, a nawierzchnia szybkiego toru była bardzo śliska.

O tym jak trudne warunki pogodowe panowały w Silverstone podczas drugiej sesji treningowej może świadczyć fakt, że na 20 minut przed jej zakończeniem czasy ustanowiło tylko 10 kierowców. Zespoły z pewnością brały także pod uwagę fakt, że na cały weekend wyścigowy mają dostępnych dla każdego z kierowców tylko cztery zestawy opon przejściowych (plus jeden dodatkowy gdy oba piątkowe treningi przebiegają na mokrym torze) i trzy opon deszczowych.

Na 30 minut przed końcem dzisiejszych zajęć bolid FW34 ponownie roztrzaskał Bruno Senna. Walczący o utrzymanie fotela w Williamsie Brazylijczyk padł ofiarą aquaplaningu na zakręcie Chapel, mocno uszkadzając tylną część swojego bolidu.

Za czołową trójką drugi trening zakończył Nico Rosberg, który był szybszy od Sergio Pereza i Jensona Buttona. Sporą niespodziankę, mimo ciężkich warunków, sprawił za to Heikki Kovalainen z Caterhama, który piątek zakończył z wysokim, 7 czasem.

Za kierowcą Tonego Fernandesa znalazł się inny Fin, Kimi Raikkonen. Czołową dziesiątkę uzupełnili Nico Hulkenberg i Fernando Alonso.

Sebastian Vettel ponownie znalazł się w drugiej dziesiątce, kończąc dzień z 13 wynikiem, za Paulem di Restą oraz Pastorem Maldonado.

Ostatecznie, w drugim treningu tylko czterech kierowców nie ustanowiło czasu okrążenia: Romain Grosjean, Daniel Ricciardo, Mark Webber oraz Pedro de la Rosa.

Wyniki

Poz. Kierowca Zespół CzasIlość okrążeń
1 gb Lewis Hamilton McLaren 1:56.345 8
2 jp Kamui Kobayashi BMW Sauber 1:56.474 16
3 de Ralf Schumacher 1:56.545 12
4 de Nico Rosberg Mercedes 1:56.567 9
5 mx Sergio Perez BMW Sauber 1:57.493 13
6 gb Jenson Button McLaren 1:57.948 9
7 fi Heikki Kovalainen Caterham 1:58.580 10
8 fi Kimi Raikkonen Team Lotus 1:58.897 8
9 de Nico Hulkenberg Force India 1:58.943 12
10 es Fernando Alonso Ferrari 1:59.015 14
11 Paul di Resta Force India 1:59.429 9
12 Pastor Maldonado Williams 1:59.472 6
13 de Sebastian Vettel Red Bull 1:59.476 10
15 br Felipe Massa Ferrari 2:00.565 7
16 de Timo Glock Marussia 2:00.820 11
17 br Bruno Senna Williams 2:01.099 6
18 ru Witalij Pietrow Caterham 2:01.348 12
19 fr Charles Pic Marussia 2:03.719 8
20 in Narain Karthikeyan HRT F1 2:04.774 8
21 fr Romain Grosjean Team Lotus -:--.--- 1
22 au Daniel Ricciardo -:--.--- 2
23 au Mark Webber Red Bull -:--.--- 1
24 es Pedro de la Rosa HRT F1 -:--.---

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

15 KOMENTARZY
avatar
mclaren-fast

06.07.2012 16:38

0

No Szumi trzeci na deszczu,co prawda to tylko trening ale jakby w wyścigu troche popadało to byłoby ciekawiej,a i Szumi mógłby też namieszać.


avatar
M.Schumacher

06.07.2012 16:56

0

Kovalainen pięknie


avatar
FERRARI19

06.07.2012 17:01

0

Alonso jako jedyny z Top10 używał Intermediat... Pewnie oszczędza deszczówki naresztę weekendu...


avatar
ForzaFerrari

06.07.2012 17:12

0

Ciekawie by było jakby padało podczas całego weekendu-mnie takie emocje by pasowały.


avatar
Skoczek130

06.07.2012 17:30

0

A pomyślec, że u nas upał nie do wytrzymania... ;/


avatar
greyfroot

06.07.2012 17:38

0

Oprócz tego ze zimno i mokro to jeszcze ciemno!! Reflektory podobno bedą zakładane do bolidow!


avatar
krzysiek000

06.07.2012 17:39

0

Kovalainen siódmy? Czyli te wyniki o niczym kompletnie nie mówią ;)


avatar
Kalor666

06.07.2012 17:51

0

krzysiek000-Tak się składa, że Kovalainen jest dobrym kierowcą. Koło siebie ma 2 mistrzów.


avatar
Skoczek130

06.07.2012 17:56

0

Ale jego bolid na niewiele stac. Ten weekend zapowiada się za loterię. Zobaczymy, kto najlepiej na tym wyjdzie. ;)


avatar
frutek05941

06.07.2012 19:08

0

Licze na deszczowy wyścig, będzie ciekawie.


avatar
dexter

06.07.2012 22:45

0

Pisanie "jakby w wyścigu troche popadało to byłoby ciekawiej" jest troche smieszne. Tak...dla kogo, dla widza przed TV? - zgoda. Mit powtarzany przez polskich redaktorow w TV ala "liczymy na deszcz, oby padalo" Jazda w takim deszczu jesli nie prowadzisz i masz dobra widocznosc nie nalezy do najprzyjemniejszych, nawet powiem najwieksze niebezpieczenstwo to nie sama jazda w deszczu, lecz ten "spray" ktory wydobywa sie z pod 670 mm szerokich opon, przez ktory naprawde nic nie widac. Jakos nie przypominam sobie kierowcy, lub Teamu ktory jest zadowolony gdy pada deszcz. (minimalizacja ryzyka, kto nie musi ten nie wyjezdza) Oczywiscie, przy takiej pogodzie kazdy kierowca "srodkowej stawki" jest w stanie namieszac w wyscigu tzn. ma szanse zdobyc "gorszym bolidem tylnej stawki" czolowe miejsce (wieksze ryzyko ustawien setups na Quali). W takich warunkach jeden kierowca lepiej sobie radzi, drugi gorzej. (przykladem dzisiaj byl Senna i to wcale nie musial wjechac na polakierowana sliska biala linie, typowy "Wheelspin" podczas zmiany biegow, ulamek sekundy, obroty nagle wskakuja do gory, tylnie kola zaczynaja sie nagle slizgac. Ciezko jest taki bolid w zakrecie opanowac, jeszcze na mokrym torze, trzeba naprawde miec dobre wyczucie w nodze :-) Lecz tak naprawde nikt z protagonistow na torze nie lubi deszczu. (jadac na prostej przy 280-290 km/h "Aquaplaning" nie nalezy do najprzyjemniejszych zeczy). Przy takiej pogodzie dla kazdego Teamu miedzy Quali. a wyscigiem zawsze istnieje problem ustawienia "setups", poniewaz w wiekszosci przypadkow pogoda z soboty na niedziele sie zmienia, chyba ze caly weekend bedzie lalo, w wiekszosci wybranych ustawien bolidow nie mozna zmienic, poza malym marginesem. Piatek jest zawsze b. waznym dniem dla zespolow szczegolnie w czasach gdy brakuje testow, przez caly dzien zbierane sa dane, testowane sa ustawienia na wyscig, no ale przy takiej pogodzie szczegolnie dzisiaj w Silverstone gdzie wiekszosc Teamow przywiozla nowe pakiety "aero" wszystko sie "posypalo". Takze Pirelli mialo dzisiaj zamiar testowac nowy typ opony - makulatura ;-) Co do Alonso, jak juz ktos wyzej napisal "Alonso jako jedyny z Top10 używał Intermediat...Pewnie oszczędza deszczówki naresztę weekendu..." - tak, zgadza sie lecz do tego dochodzi jeszcze inny czynnik. Kazdy producent opon wyscigowych dokladnie opisuje moment czasowy degradacji i zmiany danej opony przy danej pogodzie tzn. x % czasu suchego, albo x% czasu mokrego, mimo tego zespoly jeszcze same sprawdzaja pewne zachowania opon w danych warunkach. Co do Silverstone, tor nie jest zly lecz jedna zecz jest dosc smutna Boxy, polozone sa tak nisko ze z glownej trybuny praktycznie nic nie widac co dzieje sie w Pit Stop:-(


avatar
Skoczek130

07.07.2012 00:22

0

@dexter - w pełni popieram. Dla mnie osobiście deszczowy wyścig to chaos, a nie rywalizacja. Więcej w tym przypadkowości, niż prawdziwej walki. Kierowcy z pewnością wolą pewną pogodę. Chyba, że ktoś ma problemy z tempem, jak np. Rossi z MotoGP czy obecny ogon F1, to wówczas jedyny ratunek w deszczu.


avatar
darecky3

07.07.2012 08:44

0

nie wiem na ile prognozy sa wiarygodne ale wg wiadomosci sky wladze regionu obwiescily komunikat aby kibice zrezygnowali z uczestnictwa w sobotnich sesjach ze wzglegu na wysoki poziom powodziowy. No dzis sobota to sie przekonamy jak bedzie


avatar
dexter

07.07.2012 09:44

0

Jak wiadomo, kierowcy dysponuja ograniczona liczba opon. Kazdy kierowca dostaje na caly Weekend 4 zestawy Intermediates i 3 zestawy Full-Wets, z pewnym warunkiem, ktory wchodzi w gre gdy podczas pierwszej lub drugiej sesji treningowej pada deszcz. Wowczas zespoly dostaja dodatkowy zestaw Intermediates, ale przed trzecim wolnym treningiem w sobote musza go oddac. (przewaznie w piatek jest on oddawany). Problem polega na tym, ze przy takiej ulewie jaka byla w piatek ten dodatkowy zestaw Intrmediates jest malo przydatny, a kierowcy zakladaja Full-Wets. l I wlasciwie w sobote przy takiej pogodzie na sam trzeci wolny trening, na Quali i na wyscig zostaja tylko dwa nowe zestawy Full-Wets.


avatar
frutek05941

07.07.2012 11:25

0

Gdzie będzie można oglądnąć powtórke z wyscigu w poniedziałek? Polsat sport nie wchodzi w gre, jedynie Polsat sport news i jakieś zagraniczne kanały.


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu