Lance Stroll popisał się najszybszym okrążeniem podczas drugiego treningu przed Grand Prix Wielkiej Brytanii. Wyniki z tej sesji mogą okazać się jednak mało reprezentatywne dla dalszej części weekendu z powodu przewidywanego znacznego spadku temperatury.
Podczas, gdy kierowcy jedli lunch między sesjami, tor w Silverstone nagrzał się niczym piekarnik. Realizator chwilę po godzinie 16:00 wyświetlił na ekranach grafikę informującą o 35 stopniach Celsjusza temperatury powietrza oraz aż 50 stopniach samego asfaltu. Warunki w sobotę i niedzielę mają się jednak znacznie ochłodzić, dlatego możemy spodziewać się zmiany układu sił.
Skoro już przy przerwie między oboma treningami jesteśmy, należy wspomnieć, iż mechanicy Ferrari w tym czasie uporali się z usterką w samochodzie Sebastiana Vettela, która wyeliminowała go z udziału w pierwszej sesji. Pech jednak nie opuścił stajni z Maranello w popołudniowych przejazdach i zaledwie po kilku okrążeniach czerwony bolid niemieckiego kierowcy ponownie zacumował w garażu, a mechanicy ponownie wzięli się do pracy wokół niego. Te trwały dobre 40 minut, więc Vettel nie mógł odrobić straconego czasu z pierwszego treningu. Ostatecznie nie udało mu się poskładać dobrego, szybkiego okrążenia.
Jego kolega, Charles Leclerc, piąty w południe, tym razem również spisał się nie najgorzej i skończył z czwartym czasem.
Co ciekawe, w padoku Formuły 1 w tym momencie to nie Ferrari może być obecnie najbardziej rozczarowane. Ze sporymi problemami boryka się bowiem również ekipa Red Bulla. Najpierw obaj kierowcy zgodnie narzekali na podsterowność w wolnych zakrętach, zaś kilka minut później Alexander Albon stracił panowanie w zakręcie Stowe i mocno rozbił swój samochód. Sędziowie, podobnie jak w południe, musieli użyć czerwonej flagi.
Kierowcy wrócili do pracy po dziesięciu minutach i mało kto zdołał już poprawić swój czas. Przez to Lance Stroll pozostał na pierwszym miejscu, a tuż za nim znalazł się Alex Albon oraz Valtteri Bottas.
Nico Hulkenberg, naprędce ściągany na Silverstone poprawił się względem pierwszej sesji i skończył z siódmą lokatą. Z pierwszej dziesiątki na wyróżnienie zasługuje również czas Kimiego Raikkonena.
Na końcu tabeli oprócz stałych rezydentów tamtych okolic, czyli Haasa i Williamsa, znaleźli się Daniił Kwiat oraz Sebastian Vettel. Podobnie jak w pierwszej sesji, najsłabszy czas należy do Nicholasa Latifiego. Kanadyjczyk ponadto w samej końcówce obrócił się w tym samym miejscu co Albon, jednak uniknął zderzenia z bandą.
31.07.2020 17:56
0
Hulk coraz wyżej. Jutro będzie jeszcze lepiej (strata do Strolla będzie mniejsza) .
31.07.2020 17:58
0
No i kierowcy Alfy Romeo lepiej .
31.07.2020 18:16
0
3 wyścigi daje dla Albona, do przerwy 2 tygodniowej, później zmiana.
31.07.2020 18:19
0
@3. Mayhem Z kim?
31.07.2020 18:24
0
@4 Nie wiem kogo, Vettel, Perez czy nawet Hulkenberg ? Muszą przede wszystkim dać sobie spokój ze swoimi "młodzikami" czyli Albonem, Gasly i Kviatem bo to do niczego nie prowadzi, każdy miał już szanse.
31.07.2020 18:29
0
@1. To tylko treningi ;). Wyniki naprawdę o niczym nie świadczą. Na pewno poznaje bolid w za małym kombinezonie. Ale nie wiesz co sprawdzają itd. Przy każdym wyścigu, treningu itd. Trzeba to niektórym tłumaczyć? ;) To jak szybki jest Hulk w RP dowiemy się jutro po kwalifikacjach. A już na pewno w niedzielę po wyścigu. @3. Zmiana na kogo? Hulk? Kub? Ros? Ric???? Nie mają kogo dać za niego. A danie znowu szansy Gas według mnie mija się z celem. Kvi ? Nie sądzę.
31.07.2020 18:29
0
Po każdym treningu i testach...miało być. Przepraszam.
31.07.2020 18:43
0
@5. Mayhem IMO w RBR jest za duże ciśnienie. Osoba, której powinni się pozbyć to Helmut. Kiedyś do tego dojdą, wcześniej czy później. Oby jak najpóźniej, nie przepadam za tym toksycznym zespołem.
31.07.2020 18:53
0
Nie wiem dlaczego ale i tak typuje jutro Mercedesy na P1, P1.
31.07.2020 19:29
0
@9. Damiann Nic nowego, jutro i w niedzielę ma być nieco chłodniej. Nie było sensu dzisiaj za bardzo cisnąć, niczego nie muszą udowadniać. Każdy inny wynik niż PP dla Merca będzie sensacją.
31.07.2020 19:32
0
Dajcie na miniaturę jak Vettel grzebie przy samochodzie sam. Ferrari. To zdjęcie wygrało obok Hulka w za małym kombinezonie Strolla.
31.07.2020 19:58
0
@11 Xandi. Dokladnie! Garaz bolidu nr 5, to ekipa kryzys. Ventyl grzebie zwiotczala reka, jakby szukal tam krokodyla, a chwile potem zaglada czlowiek Ferrari i patrzy sie jak szpak w piz..de-nawet boi sie tam wlozyc reke. Wlozyli mu tam bombe sterowana radiowo? :)
01.08.2020 10:31
0
jak wpłynie dzisiejsza pogoda na Marcedesy? ma być mniejsza siła wiatru i chłodniej
01.08.2020 18:52
0
Dla Ferrari Vettel już się nie liczy, a nawet nie chcieliby Vettela w dobrej formie, bo to by znaczyło, że kolejny błąd popełnili.
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się