SYLWETKA
Następne trofeum zdobył ścigając się w Formule 3000, gdzie wygrał 6 na 8 wyścigów. Po tak owocnych latach, został kierowcą testowym w zespole Saubera. Wydawało się, że nie może odnieść wielkich sukcesów jako kierowca testowy. Jednak Felipe spisywał się na tyle dobrze, że już w 2002 roku Peter Sauber zaproponował mu rolę drugiego, podstawowego kierowcy. Początki jednak miał trudne. W pierwszym sezonie startów zdobył tylko 4 punkty, a najlepszy wynik zanotował na torze w Hiszpanii, gdzie zajął piątą pozycję. Często zdarzały mu się niewymuszone błędy. Dlatego pod koniec sezonu został zastąpiony przez Heinza-Haralda Frentzena. Massa podpisał za to kontrakt ze stajnia Ferrari, której był drugim kierowcą testowym.
Massa wrócił za kierownicę bolidu Saubera ponownie w sezonie 2004. W tym sezonie Brazylijczyk zdobył 12 punktów, a najlepszą pozycję podczas wyścigu zajął w GP Belgii, gdzie był czwarty. W sezonie 2005 znów był drugim kierowcą szwajcarskiego zespołu. Tym razem jego partnerem był Jacques Villeneuve, a sezon udało się zakończyć na 13 pozycji.
Sezon 2006 Massa spędzi u boku samego Michaela Schumachera w Ferrari. Media bardzo głośno komentowały informację o podpisaniu kontraktu z Brazylijczykiem, którego menadżerem jest syn szefa zespołu Ferrari.
WIADOMOŚCI POWIĄZANE
DO
GP Austrii
26.06 - 28.06
ZOSTAŁO:
POPRZEDNI WYŚCIG 
GP Barcelony-Katalonii
-
Popis Hamiltona i Ferrari w GP Barcelony-Katalonii! Kolejne starcie Mercedesów i awaria Antonellego!
-
Norris z 2. podium w tym sezonie
-
Znowu punkty dla Racing Bulls
-
Alpine znów z podwójnymi punktami
-
Hamilton liczy na kolejne zwycięstwa z Ferrari
-
Żwir pokrzyżował szansę na punkty dla Audi
-
Red Bull nie miał tempa do walki o czołowe pozycje
-
Trudny weekend w Barcelonie dla Cadillaca
-
Albon wycofał się z rywalizacji przez poluzowaną kamerę pokładową
-
W Mercedesie ciąg dalszy problemów technicznych, które tym razem dopadły Antonellego
-
Kolejny trudny weekend Haasa
-
Aston Martin z kolejnym podwójnym DNF-em w tym sezonie
