Felipe Massa, który w tym roku rozpoczyna przygotowania nowego bolidu Ferrari w Jerez po pierwszym dniu testów stwierdza, że nowy F138 jest bez porównania lepszy od F2012 w tym samym okresie czasu rok temu.
Zespół Ferrari na początku sezonu 2012 miał poważne problemy ze zbalansowaniem nowego bolidu, które wynikały z rozbieżności w danych płynących z tunelu aerodynamicznego i tych uzyskiwanych na torze. Felipe Massa wątpi, aby takie przygody w Maranello powtórzyły się w tym roku.„Uważam, że gdy porównamy to do ubiegłego roku to jesteśmy na zupełnie innej planecie” mówił po pierwszy dniu jazd F138 w Jerez.
„W ubiegłym roku pamiętam, że mieliśmy wiele problemów z prowadzeniem auta. Ciężko było utrzymać je na torze, tak więc w tym roku konstrukcja bazowa jest zupełnie inna.”
„Bolid jest dużo lepiej zbalansowany. Czułem dobry kierunek z tyłu auta, a także dobrą trakcję. To tor, który daje dobrze w kość z tyłu bolidu, a degradacja ogumienia jest bardzo wysoka. Powiedziałbym, że różnica w stosunku do ubiegłego roku jest ogromna.”
Massa, który dzisiaj wykręcił szósty czas stwierdził, że w F138 pojawiły się drobne problemy, takie jak problemy z chłodzeniem kokpitu, ale nie ma powodów do obaw o osiągi auta.
„Nie sądzę, aby ciężko było to poprawić” mówił. „Na pewno nie jestem rozczarowany. Czas 1:18.8 [Jensona Buttona] jest niesamowity, ale 1:19.7 [Marka Webbera] nie sądzę.”
„Gdy spojrzy się na pierwszy dzień, przyjrzy się temu jak jeździliśmy, jak prowadziliśmy i jaki kierunek obraliśmy na pierwszy dzień, naprawdę nie jestem rozczarowany.”
„Mamy wiele do zrobienia, dużo pracy, dużo rozwoju bolidu przed pierwszym wyścigiem. To oczywiste. Ale nie jestem rozczarowany.”
05.02.2013 18:22
0
Będzie dobrze! Powodzenia! :))
05.02.2013 18:53
0
1. Też mam taką nadzieję ;)
05.02.2013 19:07
0
Dobre wieści:) Chociaż trudno by bolid, który jest tylko modyfikacją bardzo dobrego bolidu z 2012 roku prowadził się tragicznie. Rok temu Ferrari wywróciło wszystko do góry nogami, budując bolid od podstaw co skutkowało wieloma problemami.
05.02.2013 19:57
0
no Jenson też sie zachwyca swoim mclarenem, moze to rbr bedzie srodkeim stawki :D
05.02.2013 20:58
0
@sapphire spoko by było ... Ale tam jest Adrianek .....
05.02.2013 21:25
0
Red Bull sprawdza to i tamto na tych testach napewno sie nie pokazą na 100%
05.02.2013 21:37
0
@4 Wszyscy się podniecają swoimi bolidami. Typowa gadka szmatka czyli PR.
06.02.2013 01:00
0
Cóż Massa ma rację , jest o niebo lepiej niż rok temu .
06.02.2013 02:11
0
Ja tam jestem ciekawy, co powie na temat nowego bolidu Alonso, choć na to będziemy musieli jeszcze trochę poczekać. W sumie to nadal mnie dziwi, że odpuścił sobie pierwsze testy, będąc w końcu liderem zespołu. Z drugiej strony, chyba wie co robi. Co Massy, to jego optymizm, jest budujący, niemniej i tak wszystko wyjdzie w pierwszych wyścigach. Mam nadzieję, że nie będzie powtórki z zeszłego sezonu.
06.02.2013 12:56
0
No cóż Felipe, pożyjemy, zobaczymy.
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się