Komisja Europejska prześwietla finansowanie Nurburgring
Niedawno informowaliśmy o optymistycznych wieściach płynących ze strony toru Nurburgring, który otrzymał wsparcie finansowe od lokalnych władz, dzięki czemu uniknął bankructwa.„Na tym etapie, Komisja ma wątpliwości czy przyznane dofinansowanie odbyło się na warunkach rynkowych i czy firmy zaangażowane w projekt mogą kontynuować swoją działalność bez dalszego wsparcia publicznego” napisano w oświadczeniu Komisji Europejskiej.
komentarze
1. be_rcik
Taka "niemiecka" stocznia gdańska
2. fanAlonso=pziom
wszędzie się wje ..e Unia niech patrzą na swoje portfele bo pewnie są za ciężkie już od kasy
3. ozyrys88
Unia to ma jednak swoje negatywne strony, przykład Stocznia Gdańska, wymieniona przez mojego poprzednika, czy Nurburgring. Trochę to wydaje się niesprawiedliwe, że państwa czy władze lokalne nie mogą ratować cennych przedsiębiorstw czy obiektów, bo później okazuje się, że nie odbyło się to na zasadach "rynkowych".
4. Herbie1
Trochę zły przykład. Na Nurburgringu nie słyszałem by ktoś strajkował odmawiając pracy. Związki zawodowe uśmierciły polskie stocznie, FSO etc. O ile w PRL miały pożyteczne społecznie znaczenie o tyle w gospodarce rynkowej stanowiły zbędny balast i gwóźdź do trumny wielu zakładów pracy.
Poza tym , skoro banki mogą wyciągać łapska po kasę zbieraną z podatków, to dlaczego tor F1 miałby się w ten sposób nie ratować?
5. b.stary
KE to taka instytucja ktora może załatwić wszystko i każdego osobno. Stocznia to tylko czubek góry.
"Pożyteczne społeczne znaczenie"?!?!?!
Związki zawodowe wogole nie istniały i nie działały. Wykonywały tylko to na co ruski się zgodzili. Sorry @4
6. Herbie1
@5. "Solidarność" miałem na myśli i całe to zamieszanie a nie niby związki na usługach systemu. Nie wiem co cię dziwi?
Niemnie jednak to także przez wzięte z księżyca warunki dyktowane przez związki wiele zakładów nie znalazło poważnych inwestorów.
Skomentuj artykuł
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
Zarejestruj się już teraz