WIADOMOŚCI

FIA zareagowała na wygwizdanie Verstappena i Hornera w trakcie prezentacji F1
FIA zareagowała na wygwizdanie Verstappena i Hornera w trakcie prezentacji F1
Międzynarodowa Federacja Samochodowa wyraziła swoje rozczarowanie związane z zachowaniem kibiców podczas wtorkowej imprezy F1. Wszystko przez wygwizdanie najważniejszych przedstawicieli Red Bulla.
baner_rbr_v3.jpg

W miniony wtorek F1 dopięła swego i po raz pierwszy w swojej historii zorganizowała wspólną prezentację zespołów. Chociaż należało ją uznać za sukces obecnych władz serii, nie uniknięto kilku negatywnych aspektów, a jednym z najbardziej wyróżniających się było zachowanie kibiców względem Maxa Verstappena i Christiana Hornera.

Reprezentanci Red Bulla przy każdej możliwej okazji byli wygwizdywani bądź wybuczani przez kibiców. Było to zwłaszcza zauważalne podczas wystąpienia szefa zespołu przed pokazem barw RB21. Oczywiście miało to swoje podłoże w tarciach Verstappena i spółki z idolami brytyjskiej publiczności, czyli Lewisem Hamiltonem, George'em Russellem oraz Lando Norrisem.

Jak okazało się w sobotę, sprawa poważnie zaniepokoiła FIA, zważywszy na prowadzoną przez Mohammeda Ben Sulayema kampanię United Against Online Abuse. Ma ona na celu wyeliminowanie nadużyć i toksyczności w mediach społecznościowych dotyczących sportów motorowych, a wtorkowe wydarzenia zdecydowanie w to się nie wkomponowały.

W związku z tym Federacja wydała specjalne oświadczenie, potępiając zachowanie londyńskich fanów. Według The Race, cały temat ma być jeszcze poruszany na najbliższym spotkaniu Światowej Rady Sportów Motorowych:

"Wielkie rywalizacje na przestrzeni historii motorsportu miały wpływ na tak ekscytujące doświadczenia kibiców. Jednakże podstawą sportu na każdym szczeblu jest kultura szacunku", podkreślono w komunikacie instytucji z Paryża.

"Mając to na uwadze, usłyszenie plemiennej reakcji widowni na widok mistrza świata F1, Maxa Verstappena i szefa oraz CEO jego zespołu Red Bula, Christiana Hornera w czasie prezentacji F1 w Londynie było rozczarowujące. Max i Christian wnieśli ogromny wkład w uwielbiany przez nas sport. Nie powinniśmy o tym zapominać przed najbliższym sezonem."

"W ramach zaangażowania FIA w ochronę integralności sportu prowadzimy zespół zajmujący się internetowymi nadużyciami pod szyldem naszej kampanii United Against Online Abuse. Wspieramy wszystkich naszych zawodników, oficjeli, wolontariuszy i kibiców, by wspólnie przeciwstawić się temu rosnącemu zagrożeniu. Wzywamy całą społeczność do rozważenia wpływu swoich działań zarówno w internecie, jak i poza nim."

Warto podkreślić, że nie tylko Verstappen i Horner byli tak źle przyjmowani przez brytyjską publiczność. Sama FIA również została wygwizdana w trakcie formalnych podziękowań, a do tego obiektem drwin były jej działania związane z ograniczeniem wulgaryzmów.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

5 KOMENTARZY
avatar
Vendeur

23.02.2025 15:00

0

"Max i Christian wnieśli ogromny wkład w uwielbiany przez nas sport. Nie powinniśmy o tym zapominać przed najbliższym sezonem." A jakie to ma znaczenie, że wnieśli jakiś wkład? Zachowanie kibiców jest efektem ich postaw, a nie wkładu. I to właśnie nie będzie zapomniane, nie tylko przed sezonem, ale w trakcie i po nim...


avatar
giovanni paolo

23.02.2025 16:01

0

Ciekawi mnie jaka była cena biletu oraz kryteria żeby móc się tam dostać. To raczej nie były osoby z ulicy, osoby z "klasy niższej", które kilkanaście minut wcześniej siedzieli w przysłowiowym angielkim pubie i pili piwo oglądając jakiś mecz na telewizorze. Czyli kto był odpowiedzialny za te gwizdy? Raczej nie osoby w garniturach, prawda?


avatar
ahaed

23.02.2025 19:38

0

@1. @2. W punkt, dokładnie w punkt. Brawo.


avatar
Rextrex

24.02.2025 10:34

0

"plemiennej reakcji widowni" - WT-k*rwa-F, serio tak się teraz mówi, "plemienna reakcja"?


avatar
MB4ever

24.02.2025 22:45

0

Max i Horner wnieśli napewno kasę przy zielonym stoliczku


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu