WIADOMOŚCI

Pirelli dogadało się z FIA
Pirelli dogadało się z FIA
Firma Pirelli ostatecznie doszła do porozumienia z FIA w kwestii swojego kontraktu na dostawy ogumienia dla Formuły 1.
baner_rbr_v3.jpg
Informacje o przedłużeniu kontraktu Pirelli z Formułą 1 pojawiły się jakiś czas temu, kiedy to Bernie Ecclestone poinformował o przedłużeniu umowy z Włochami na kolejne pięć lat.

Skomplikowana struktura zarządzania w F1 sprawiała jednak, że Pirelli nie do końca porozumiało się z FIA, które odpowiada za sport od strony techniczno-regulaminowej.

Kością niezgody były restrykcje w regulaminach F1, które ograniczają możliwość testowania nowych opon. Zmienione regulaminy umożliwiają Pirelli wykonanie testu opon na mokrą nawierzchnię podczas jednego z przedsezonowych dni testów, a także zmuszają ekipy do poświęcenia na testowanie opon jednego dnia ze swoich 8, które będą mogły wykorzystać w trakcie sezonu.

Pirelli na pewno będzie dostarczać opony dla F1 przynajmniej do sezonu 2016 włącznie.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

6 KOMENTARZY
avatar
fanAlonso=pziom

16.01.2014 14:33

0

a co jeśli w podczas testów przedsezonowych nie będzie deszczu ? pirellli zaiwestuje w zraszacze czy jak :)


avatar
shodan

16.01.2014 14:36

0

ponoc maja nawadniac tor


avatar
Oskar9

16.01.2014 15:03

0

@1 inżynierowie Pirelli odtańczą rytualny taniec deszczu :D


avatar
zzagrobu

16.01.2014 15:46

0

a to ci niespodzianka


avatar
kempa007

16.01.2014 15:57

0

1. fanAlonso=pziom nowoczesne tory maja mozliwosc nawodnienia, tyle, ze jego koszt musi pokryc Pirelli z tego co wczesniej dyskutowano.


avatar
kakuta44

22.01.2014 16:51

0

No takich jaj jak w zeszly sezonie to juz byc nie może


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu