Heikki Kovalainen i Jarno Trulli po dzisiejszym wyścigu byli zadowoleni. Fin dojechał na 12 pozycji, a na 13 miejscu znalazł się jego starszy kolega z zespołu. Jak do tej pory był to najlepszy finisz zespołu w mistrzostwach świaat F1.
Heikki Kovalainen„To był naprawdę fantastyczny dla mnie wyścig, tak samo dla Jarno i całego zespołu. Zdecydowaliśmy się ruszać na miękkich oponach, było to dość ryzykowne, nie zjechaliśmy także podczas pobytu na torze samochodu bezpieczeństwa. Celem było zbudowanie wystarczającej przewagi, aby później zjechać na pit i nie stracić pozycji. Udało się, ale było bardzo blisko, kiedy Jarno wyjeżdżał. Na twardszych oponach bolid spisywał się wyśmienicie – miałem dużą przyczepność, miałem także dużo przyjemności i mogłem naciskać do końca wyścigu. Nasza szybkość była wspaniała – tylko raz nas zdublowano, a na tym torze, gdzie liczą się osiągu, nie mogliśmy zrobić nic więcej. Jesteśmy krok bliżej do 10 miejsca, które jest naszym celem przez cały sezon.”
Jarno Trulli
„Co za wspaniały dzień dla całego zespołu, po prostu fantastyczny. Jestem naprawdę zadowolony z tego rezultatu, gratulacje także dla Heikkiego, on także świetnie pojechał. Dobrze ruszyłem, zjechałem na pit podczas obecności samochodu bezpieczeństwa, wymieniłem opony. Wyjechałem za Yamamoto, od razu go zaatakowałem – wyprzedziłem go dość szybko, i znalazłem się za Heikkim. Pod koniec razem jechaliśmy bardzo mocno, nawet pomimo tego, że znów miałem problemy z hydrauliką na ostatnich kółkach. Byłem w stanie dowieźć bolid do mety, co było na dziś głównym celem.”
10.10.2010 11:53
0
który Heikki to Jarno??
10.10.2010 11:57
0
Nasza szybkość była wspaniała- tylko raz nas zdublowano :D KOV mym idolem od minuty :D
10.10.2010 12:16
0
no biorąc po uwagę ze ich dublowano zawsze ze 2, 3 razy, to ich szybkość naprawdę była wspaniała dziś
10.10.2010 12:17
0
Śmiejecie się? Gdyby Kobayashi miał groźniejszą kolizję mieliby szansę na punkt. Dobry występ.
10.10.2010 14:22
0
Pojedynki kierowców w jednym zespole: Trulli - Kovalainen Kwalifikacje 8 - 8 Wyścigi 5 - 11 Jeśli w którymś z następnych wyścigów pojawiłby się deszcz, to jest szansa, żeby jeszcze jakiś punkt zdobyli.
10.10.2010 19:05
0
lotus się rozwija z każdym kolejnym wyścigiem i widać ich determinację. W przyszłym roku mogą walczyć o środek stawki z TR
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się