Nick Heidfeld zakończył Grand Prix Kanady na 7 pozycji zdobywając dla zespołu BMW Sauber dwa punkty w klasyfikacji mistrzostw. Jacques Villeneuve jechał na 8 pozycji, ale na 10 okrążeń przed metą uderzył w bandę okalającą tor, po tym jak próbował ominąć drastycznie wolno jadącego Ralfa Schumachera.
„Start był ponownie bardzo dobry” powiedział Heidfeld. „Nieszczęśliwe na pierwszym zakręcie utknąłem w dużym ruchu i musiałem odpuścić przepustnicę, ale na drugim zakręcie mogłem wyprzedzić dwa bolidy. Potem utknąłem za Felipe Massą i Jacquesem. Na torze było dużo gumy i zanieczyszczeń po za optymalnym torem jazdy, co sprawiało problemy dużej liczbie kierowców. Drugi pit stop przebiegł bardzo dobrze. Również okrążenie po wyjeździe było dobre więc zyskałem pozycję. Pod koniec wyścigu byłem szybszy od Jarno Trulliego, ale po okresie neutralizacji miałem problem z ponownym rozgrzaniem opon. Myślę, że po rozczarowujących kwalifikacjach nasze tempo w wyścigu było dobre.”Jacques Villneneuve dodał: „Ralf Schumacher jechał bardzo powoli przez kilka ładnych okrążeń i myślę, że miał problem ze swoim bolidem. Kiedy zdecydował się mnie przepuścić jechaliśmy przez zakręt. On zwolnił i żeby go ominąć musiałem pojechać szeroko, gdzie na torze znajdowała się stara guma z opon- to było jak na lodowisku. Byliśmy konkurencyjni cały dzień, walczyliśmy zaciekle, ale mieliśmy problem z pit stopem, co sprawiło, że Nick nas przeskoczył. To był wstyd, ponieważ byliśmy przed nim cały wyścig, a później dublowanie Ralfa było bardzo frustrujące. To jest zawsze ciężki wyścig i czasami coś nie wychodzi.”
Szef BMW Sauber, Mario Theissen powiedział: „Z pozycji 11 i 13 na starcie obaj nasi kierowcy przedarli się do strefy punktowej w wyścigu. Oba bolidy pojechały bez żadnych problemów technicznych i obraliśmy dobrą strategię. Szkoda było Jacquesa, który wyjechał po za tor pod koniec wyścigu i stracił dobrze zasłużony punkt. Ale będziemy mogli wyciągnąć z tego pozytywne wnioski. Ukończyliśmy wyścig ponownie w strefie punktowej i utrzymaliśmy piątą pozycję w klasyfikacji konstruktorów.”
Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!
zarejestruj się