WIADOMOŚCI

Bearman skrytykował nowe pułapki żwirowe
Bearman skrytykował nowe pułapki żwirowe © Haas

Ollie Bearman przyznał, że wielu kierowców było przeciwnych wprowadzeniu dodatkowych pułapek żwirowych. Zdaniem Brytyjczyka, fakt, iż przed sobą miał kierowcę, który popełnił kilka błędów, wyrzucając żwir na tor tuż przed nim, pozbawił go szansy na lepszy wynik. Bearman ruszy do sprintu z 12. pola przed Estebanem Oconem, który zajął 15. miejsce w kwalifikacjach do sprintu.

2025-baner-f1-dziel-pasje-v2.jpg

Ollie Bearman, P12

"Myślę, że zużycie opon jest nieco mniejszym czynnikiem niż w poprzednich latach. Tor z wiekiem robi się coraz bardziej chropowaty, a z tegorocznymi oponami dogrzewanie ich jest prostsze. Niestety na moim ostatnim okrążeniu jechałem za kierowcą, który ciągle wylatywał poza tor, więc na nawierzchni było pełno żwiru, co jest głównie problemem samego obiektu. Wielu z nas mówiło, że żwir w tym zakręcie nie jest najlepszym sposobem na rozwiązanie problemów, bo potem mamy go wszędzie, niszczymy opony i tracimy okrążenia. Trafiłem też na tłok w trzecim sektorze, więc wszystko złożyło się idealnie… w negatywny sposób. Myślę, że na tym torze będzie bardzo trudno wyprzedzać, bo mamy tylko jedną strefę DRS i to krótką. Celem będzie nauczyć się jak najwięcej przed jutrzejszymi kwalifikacjami. Czuję, że mamy szybszy samochód, niż pokazały to obecne wyniki, więc to mnie cieszy, po prostu trochę rozczarowały mnie te kwalifikacje."

Esteban Ocon, P15

"To była naprawdę trudna sesja. Po prostu nie jesteśmy w stanie sprawić, żeby samochód prawidłowo pokonywał tor, a w szybkich sekcjach jest bardzo niestabilny. W wolnych zakrętach łapiemy podsterowność. To komplikuje sprawę, bo na ten moment nie możemy dodać docisku na przednim skrzydle, więc cierpimy w obu typach zakrętów, a właśnie tam traci się czas okrążenia. Wprowadziliśmy dziś sporo zmian między sesjami, które poprawiły sytuację, ale ogólnie wciąż są rzeczy, które możemy zrobić lepiej."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

1 KOMENTARZ
avatar
michal395

28.11.2025 21:05

0

no tak najlepiej hektary asfaltu bez krawężników tak żeby najlepsi kierowcy świata sobie mogli bezkarnie wyjeżdżać poza limity toru. Proponuje wgl znieść limity toru bo po co. Co oni by biedni zrobili chociaż te 20-30lat temu jak pobocza były głównie żwirowe. Akurat zmiana na plus z tym żwirem 


zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA, a zastosowanie mają Polityka prywatności oraz Warunki korzystania Google.
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu
Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA, a zastosowanie mają Polityka prywatności oraz Warunki korzystania Google.