WIADOMOŚCI

Aston Martin wyjeżdża z Austin z jednym punktem
Aston Martin wyjeżdża z Austin z jednym punktem
Ekipie z Silverstone nie udało się zbytnio nadrobić strat spowodowanych w kwalifikacjach. Lance'a Strolla, który w sobotę odpadł już na etapie Q1, stać było na wywalczenie 12. miejsca. Wynik Kanadyjczyka mógłby być z pewnością lepszy, gdyby nie kolizja z Nicholasem Latifim już na samym początku zmagań. Z dobrej strony pokazał się za to Sebastian Vettel, który w końcówce wyścigu sprawnie mijał kolejnych rywali, co pozwoliło mu zająć 10. lokatę. Niemiec jest oczywiście zadowolony ze swojej postawy, gdyż warto pamiętać, że ruszał dopiero z 18. pozycji.
baner_rbr_v3.jpg
Sebastian Vettel, P10
"Zdobyliśmy tylko jeden punkt i musieliśmy naprawdę o niego walczyć. Biorąc pod uwagę naszą karę, to był dobry comeback. Nasze tempo w czystym powietrzu było wręcz znakomite. Sprawdziło się to, czego się spodziewaliśmy. Trudno było zarządzać oponami przy tak wysokich temperaturach. Byłem bardzo szczęśliwy, kiedy wszyscy zjechali wcześnie do boksu. To pozwoliło nam bowiem pozostać dłużej na torze. Dzięki temu w końcówce mieliśmy świeższe opony i awansowaliśmy do TOP 10. To była więc dobra strategia. Parę okrążeń więcej i dogonilibyśmy też Tsunodę, aczkolwiek zgarnięcie punktu to przyzwoity rezultat."

Lance Stroll, P12
"To nie był nasz weekend. Po kwalifikacjach, które popsuły nam żółte flagi, zostałem uderzony już na pierwszym okrążeniu w "jedynce". Z tego powodu spadłem na sam koniec stawki, a w dodatku miałem uszkodzone przednie skrzydło. Straciliśmy przez to trochę osiągów, ale i tak dość sprawie przebijaliśmy się przez stawkę. Punkty były jednak poza naszym zasięgiem. Wyścig do zapomnienia, natomiast nie poddajemy się i wrócimy mocniejsi w Meksyku."

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

0 KOMENTARZY
zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu