WIADOMOŚCI

Mercedes przedłuża współpracę z Petronasem
Mercedes przedłuża współpracę z Petronasem
Zespół Mercedesa w Monako poinformował o długoterminowym przedłużeniu współpracy z firmą Petronas, która dostarcza mu oleje oraz paliwo.
2025-baner-f1-dziel-pasje-v2.jpg
Malezyjski gigant petrochemiczny od sezonu 2010, czyli powrotu fabrycznego zespołu Mercedesa jest jego partnerem technologicznym.

Od tamtej pory stał się jedną z najbardziej rozpoznawalnych marek związanych z Formułą 1.

„Już od sezonu 2010, nasze relacje z Petronasem tworzyliśmy na wartościach prawdziwego partnerstwa: zaufaniu, szczerości i wspólnej ambicji” mówił Toto Wolff, szef działu sportów motorowych Mercedesa. „W tym czasie Petronas stał się najbardziej prominentną firmą paliwową w Formule 1 a my wspólnie pracowaliśmy nad doskonaleniem rozwoju na światowym poziomie w firmie pod nazwą Fluid Technology Solutions.”

„Dzięki tej współpracy otrzymaliśmy zauważalną przewagę na torze w sezonie 2014. Wynikiem tego jest współpraca, która sprawdza się na każdym poziomie. Dlatego z dumą przedłużamy naszą umowę, aby zbliżyć się do dekady współpracy Mercedes-Benz i Petronas.”

Aby uczcić przedłużenie kontraktu, oba bolidy Mercedesa w Monako będą wyraźniej eksponować logo malezyjskiej firmy.

Udostępnij ten wpis Udostępnij na Wykopie Udostępnij na Facebooku Udostępnij na X

0 KOMENTARZY
zaloguj się, by pisać komentarze

Jeśli nie masz jeszcze konta, dołącz do społeczności Formula 1 - Dziel Pasję!

zarejestruj się
LOGOWANIE
Odzyskaj hasło
REJESTRACJA
Ten adres będzie wykorzystywany podczas logowania się do portalu